Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen Finnország, a finn...

Milyen Finnország, a finn emberek és a finn kultúra? Mi a véleményed, illetve vannak személyes tapasztalataid?

Figyelt kérdés
Én is sokat szoktam olvasni ezekről,de érdekel h ti hogy látjátok, érdekességek, személyes tapasztalatok,kedvencek,amiket szívesen megosztanátok másokkal.
2010. febr. 1. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok ,hogy az egy hónapos gyárlátogatáson nagyon rendes segítőkész emberek voltak.

Náluk sokkal lassabb a tempó ,de viszont a minőség is ezzel egyenlő, szóval ott nem a mennyiség hanem a minőség számít.

Emberileg meg olyanok ,hogy ha nem szóltál hozzájuk akkor ők egész nap képesek voltak hallgatni, és nem akarták mindenáron kitölteni a csendet üres fecsegéssel.

Nagyon szép helyeken élnek.

El tudják magukat engedni amikor itt az ideje.

A finlandia Finnországban drágább mint itt MO-n:D

21 éves kortól lehet csak alkoholt vásárolni náluk.

Nagyából ennyi.

2010. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Osztálytársam volt kint Finnországban cserediák egy évig, ő azt mesélte nekünk, hogy legalábbis Rovaniemi környékén egy kis településen, ahol a fogadócsaládja volt, ahol tanult, nagyon nyitottak voltak, mind a felnőttek, mind a gyerekek. Folyton-folyvást a magyar kultúráról, életről, viszonyokról tartott kiselőadásokat, mert kérték, szinte "nyúzták" érte. :)


Másik osztálytársam, aki egy nyarat töltött odakint, ő pedig azt mesélte, valóban sportosak, környezettudatosak, legalábbis, akikkel találkozott, mind sportoltak valamit; illetve egy-két új haverjával üres üvegeket gyűjtöttek - közben ismerkedtek; és senki sem érezte ezt "ciki" vagy "gáz" foglalkozásnak. :)


Sajnos magam még nem jártam odakint.


Illetve, az iskolánk is fogadott finn diákot; ő szándékosan Magyarországon akart szerencsét próbálni. Saara örökké mosolygós, szorgalmas leányzó volt, aki azzal lepte meg az osztályát [és az egész diákságot], hogy amikor tél közepén beállított hozzájuk, először, akkor harisnyát és miniszoknyát viselt. :D

2010. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!