Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen Németország és a német...

Milyen Németország és a német embek, a kultúrájuk? Mi a véleményed, illetve van személyes tapasztalatod?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 00:10
 1/7 A kérdező kommentje:
*Emberek
2010. febr. 2. 00:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van. Kissé hidegebbek mint mi, barátkozóak, de sosem engednek teljesen közel magukhoz. Nem annyira közvetlenek mint mi, de udvariasabbak. Ha külföldi vagy én nem beszélsz nagyon jól németül, mindig éreztetik veled. Nem nyíltan, de érezni fogod. Külföldön jó fejek, szeretem őket mint turistát, de otthon nagyarcúbbak.
2010. febr. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö csupa sablon-dolgot állit - az egész amit ir hülyeség.

Elöször is olyan nincs, hogy a német emberek: a bajorok pl. egész másmilyenek, mint az északnémetek, vagy a frankok, svábok, a hesseniek - de ott is az egyes emberek között sokkal nagyobb a különbség, mint az egyes népcsoportok közt.

Annyi igaz, hogy itt az emberek - neveltetésük miatt - sokkal inkább tiszteletben tartják a másikat, nem akarnak mindent tudni a szonszédról stb. Itt élek már több, mint 20 éve, de eddig még olyan sohase volt, hogy ha bajban vagyok, akkor ne akarjon MINDENKI segiteni (nem úgy, mint

MO-on, ahol az emberekannak örülnek, ha a másiknak legalább olyan rossz vagy még rosszabb, mint nekik).

2010. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

a németek és a kultúra ?? ugye viccelsz ...

egyébként rideg, utálatos nép, és ez most sztereotípiának tűnik, de majd meglátod

2010. febr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
A németek kulturáltak addig, amíg át nem lépik az országuk határait. Onnantól kezdve viszont körülbelül olyan kulturáltak, mint a cigányok.
2010. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
második válaszolónak igaza van, tartományonként változó az emberek mentalitása, kultúrája. én azt tapasztaltam, hogy sokkal segítőkészebbek, mint itt magyarországon az emberek. nem kárörvendőek, és nem cinikusak. szabálykövetőbbek, nincs meg az a "kiskapu-romantika" ami magyarországon. nyelvről nem tudok nyilatkozni, mert németül ugyanakkor tanultam meg, mint magyarul.
2010. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
83%
Az én legjobb barátom német és ott is él!
2010. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!