Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német után tényleg könnyebb...

Német után tényleg könnyebb az angol? Mi a tapasztalatod?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem... Mégpedig a kiejtése miatt.

Gondolj bele, a németben azért kevés olyan betű van, amit máshogy ejtünk, mint a magyarban. Kevés speciális kiejtés, na. És az nem bonyolult, ha az ember a némettel kezdi.


Na ha aztán ráállt az agya a németül gondolkodásra, hirtelen vicces lesz az első néhány angol óra amikor meg kell szólalni. Mert az angolban nincs egy szó, amit úgy ejtünk ki, mint magyarul vagy németül! (Jó biztos van, de kevés, na.)

Írásban és ránézésre nagyon könnyűnek fog tűnni az angol, főleg ha jó a nyelvérzéked, de a kiejtés a legtöbb németest irritálja.

Nyelvtanilag egyébként nem nehéz, sőt egyszerűbb a németnél.


Viszont mi van, ha valaki angolt tanult először, arra áll rá az agya? Hát akkor szerintem biztos utálni fogja a németet a sok hülye ragozás meg névelők miatt... Mégha a kiejtés nem fog nagy problémát okozni.



Amúgy aki még egyiket sem kezdte el, annak én a németet javaslom elsőre, akárhogy is...

2011. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

+ még, mert nem egyértelmű:

Szóval aki mindenképpen mindkettő megakarja rendesen tanulni, annak a németet javaslom elsőnek.


De ha a másodikat csak nagyjából akarod tanulni, akkor inkább az angol legyen az első, mert az angol mindenütt kell...Sajnos. Jobb abból jobb lenni, a másikkal meg ellenni úgy ahogy hibásan is akár.

2011. szept. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, én ezt pont fordítva hallottam, hogy angol után könnyebb a német.

Van olyan ismerősöm, aki német után tanult angolt, kínszenvedés volt számára.


Pedig az angol tényleg nem nehéz.

2011. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem, az angol tényleg nem lenne nehéz, ha nem lenne az ocsmány kiejtés. De aki elsőre tanulja, megszokja a kiejtést könnyebben. Plusz a nyelvtan se borzasztó.


És ezután szembesülni a német nyelv nehézkes szabályaival...


Mégiscsak könnyebb a hülye kiejtéshez hozzászokni, mint a sok ragozáshoz és idegesítő névelőhöz. Ezért ha pontos némettudás kell, azzal érdemesebb kezdeni.

2011. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, mégpedig azért, mert aki már megtanult egy idegen nyelvet, az jobban megérti a nyelvészeti, nyelvtani kategóriákat, a nyelvi jelenségeket absztrakt módon meg tudja közelíteni, ezért ha újabb idegen nyelvet tanul, akkor könnyebben meg fogja érteni annak működését.
2011. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

18:06


"Gondolj bele, a németben azért kevés olyan betű van, amit máshogy ejtünk, mint a magyarban."


A betűk jelentős részét, ha nem a többségét máshogy kell ejteni a németben, mint a magyarban. A német hangrendszer bonyolult, és eltér a magyartól. Az angol méginkább eltér, de pont ez a jó benne, mert legalább nem hiszik azt a rossz kiejtésűek, hogy a kiejtésük már "tökéletes", mint az nem egy németül tanulóval megesik.


Az viszont biztos, hogy a némettel kell kezdeni, mert utána igazi felüdülés az angol: az angol mindent, amit a német bonyolultan és homályosan csinál, el tudja végezni egyszerűen és világosan. Jól mutatja, hogy hova jutott volna a német, ha nem állt volna meg a fejlődésben :))))

2011. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen, német után könnyebb az angol, és nem fordítva. Jobb először megküzdeni a nehéz némettel, és utána szinte csak az angol kiejtésre kell figyelni, a nyelvtan nagyon hasonló a némethez, csak jóval egyszerűbb.
2011. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Evele123 ***** válasza:
46%
Én éveken keresztül tanultam németül, sajnos nyelvvizsgám nincs belőle, de elmondhatom én is, hogy csak úgy "ragad rám" az angol. Van egy ismerősöm, aki angol után próbálkozott a némettel és kínszenvedés volt neki. Szóval én is a német utáni angolt javasolnám.
2011. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!