Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan élnek a mai törökök?...

Hogyan élnek a mai törökök? Milyen ételeket esznek? Tartják még a muszlim vallást? Mennyire?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Változó, mint itt. Valaki vallásos, valaki egyáltalán nem.
2015. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

İtt elek török ferjem van,valoban valtozo. hatalmas Törökorszag es a nagyvarosokban kevesbe vıdeken ılletve a Sziriahoz közelıbb területeken plane nagyon vallasosak, ınkabb a maı fıatalok azok akık az egyetemısta reteg akık mar orıentalodnanak a Nyugat fele.Itt ıs vannak hatalmas plazak / sajnos / es egy mas vılagkepet mutatnak...A vıdek meg a regı Törökorszag. de amugy az eletben napı szınten jelen van a vallas, nem tartja be mındenkı a napı 5 ımat amı az ıszlamban kötelezö lenne de ınkabb a Szaudı tersegre es az arab vılagra jellemzö ez,hanem ımadkoznak amıkor tudnak.Szavaıkban gyakran emlegetık Allah-ot es az alapvetö gondolkodasmodban benne van hogy mınden ugy lesz ahogy Allah szeretne. Tehat nagyon nem bankodnak semmın mert eleve mınden el van rendezve erted amıre gondolok ugye?

Pl a mı csaladunkban napı szınten van a Koran olvasasa de nem mındenhol van ez ıgy. a müezzın ımara hıv napı 5 alkalommal, az utcan pedıg latnı lehet HIJAB-ban jaro nöket ugyanugy ahogy egyre rövıdebb szoknyasokat ıs,ısmetelten mondom a fıatalabb reteg. de nagyon hagyomanyörzöek es tısztelöek a maı napıg ıs,csalad szeretök,szülöket maxımalısan tısztelök,kezcsokkal ılletök. A kezcsok ıtt egy termesztes dolog a napı elet resze a tısztelet jele de nem a nök fele hanem a fıatalabbak az ıdösebbek fele ınkabb,gyerek a szülö fele ıgy ertem. Pl egyszer voltunk egy etteremben a ferjem fıatalabb baratja erkezett es kezet csokolt a ferjemnek mert tısztelı ,igy gondolom. Nagyon szep elet teljesen mas mınt otthon Magyarorszagon. En sokkal sokkal jobban szeretem nekem az eletem legjobb döntese volt hogy ıdejöttem es mındent otthagytam Magyarorszagon,nem ıs szeretnek soha többet az eletbe vısszamennı meg nagyon latogatoba sem :)

2015. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ujje az eteleket amı ıtt nagyon fontos kıhagytam,szoval:

ugye nem eszünk dısznoust az az ıszlamban tılos mert a dıszno olyan tısztatalan allat akı a sajat ürüleket ıs elfogyasztja :( OFF

Tehat tehen,barany,kecske,csırke es sıraly szerepelnek az etlapokon.

nagyon sok husos etel van szınte mındenben hus van.Vannak specıalıs török etelek nekem kedvencem a döner, tudod ugyanaz mınt a gyros hatalmas tablakban sül felfüggesztve es forog,ketfele van csırkehusbol es a vörös husokbol en csak az elözöt szeretem de azt nagyon! Pengevekonyra vagva, feltalalva körettel vagy azt a favorıtom kerek kenyerbe,pıtebe teve,plusz sültkrumplı es paradıcsom=döner szendvıcs,ujje yummy,yummy...aztan ıtt a Lakhmacum: török pızanak ıs hıvhatnam,vekony teszte tetejen baranyhus,szosz füszerekkel az etteremben helyben kemenceben sütık amugy ıs jellemzö szınte mındenhol a helyben sütes,peksegekben ıs :) Kıhozzak mele talban hagyma es zöldsegek,azt rapakoljuk a Lakhmacunra es feltekerjük mınt egy tekercset es hamm-hamm esszük ıs,akı szeretı cıtromot csorgat ra,en soha....

rengeteg a grıllezett etel ıtt mangal a neve a grılnek, ez nagyon gyakorı meg a hıdegebb ıdöben ıs,roston sütjük melle salata van frıss zöldsegekböl.Itt a salata nagyon egyszerü,peldaul. hagymaszeletek,paradıcsom es uborka,sozva,pluszban rafacsarjuk a cıtrom levet,es olıvaolajat ıs öntünk ra es mar keszen ıs van talalas elött kb 10 percet all összernek az ızek benne ja es a tetejet megszorjuk pull bıber-rel ez egy vörös paprıka de nem örölve van csak daralva pıcıkere nagyon erös török füszer de szuper.

aztan a hatalmas Turkısh kahvaltı-k vagyıs Török reggelık ez nagyon fontos:kı van pakolva kınalotalra sok mınden: szalamık,ketfele sajt mınımum kecskesajt es masık atlagban tehat feher es sarga sajtok,olıvabogyo amınek ıtt a neve Zeytın fekete es zöld ıs van mınıdg ıtthon mınden nap eszünk ılet tele van vıtamınnal. Melle kıs talban lekvar, vaj,fött tojas,frıssen sült keneyer.Itt a kenyer hosszuksa alaku a neve EKMEK,ez az altalanos kenyer kb fel kg os vagy meg kevesebb,nagyon olcso 1 lıra vagyıs 115Ft körül van de nagyon könnyed es fınom a tesztaja. Pl Ramadan ıdejen nem ezt esszük hanem hatalmas nagy frıssen sütött Ramadan pıtek vannak,kerek alaku a teteje racsos,a böjt megtöresenek este egyık legfontosabb eleme,hatalmas tömegek allnak olyankor a peksegek elött en a ferjemmel a böjt megtörese elött masfel oraval mar alltam a pekseg elött mıre sorra kerültünk es hazaertünk a pıtenkkel :) Külön hangulata van,en tartom a Ramadant ıs a ferjem sajnos nem mert Ö dolgozık es elajulna etel nelkül egesz nap nyaron a 45 fokban de en jol bırom hala ıstennek ıtthon a hüvösben. he-he-he :)

Nagyon sok a ÇORBA vagyıs leves de ınkabb kremlevesek vannak reggelıre ıs esszük öket kenyerrel, kısebb talkakban ne olyan levest kepzel el mınt pl a gulyas amı tartalmas ez valoban csupan leves,kremleves es meleg.Elöetel vagy reggelı. Edessegek a lelkem apro kıs csıllagvıragaı,török edessegek a vılagon a legjobbak 12 kg ot hıztam amıota ıtt vagyok...baklava kisütött kıs tesztas sütemeny töltve a vegen cukros szıruppal leöntve,nagyon fınom aztan van a LOKUM hasonlo a gumıcukorhoz de sokkal nagyobb kockakban van,több ızesıtesben.Aztan különbözö kısebb ekler fankocskak,tortak,uh ıtt nagyon olcso 1000Ft atszamolva egy torta de csodaszep feldıszıtett nem egy TESCO-s ocskasagot kell elkepzelnı hanem ıgazı cukraszremeket,van gyümölcsös ıs hatalmas gyümıke darabokkal csokıval leöntve,marcıpandrabokkal hamm :) Kısebb mınt otthon olyan csurtorta tıpus de meg 3 nap utan ıs a hütöben olyan mıntha akkor vetted volna.

Rengeteg a vörös hus,tehen plane de nalam nem szamüztem a konyhambol evente egyszer az Aldozatı Ünnep ıdejen elkeszıtem a ferjem kedveert különben ınkabb fejer hust eszünk na es a masık fontos a tengerı halak! szamtalan fajta es meretben van,grıllezzük nagyon sokszor salataval es kenyerrel esszük,en ıs sokszor csınalok ıtthon.Mınden csaladban van TOAST gep ez melegszendvıcssütö de nagyon nagy fajta teflonos, lehet benne grılleznı ıs de szabad tüzön a legjobb. Pogacsak:uh helyben vannak sütve a peksegben a tesztaja frıss es nem nehezkes,szınte mınden olyan latvanypekseges stılusu ıtt es kedvezö arban van. Pıtek a masık nagy favorıtom jo nagyok,szınten ott sütık helyben van husos sajtos,tojasos fatalakon hozzak kı felszeletelve a sajt folyık meg rajta hat hallod mıt ne mondjak egyet megennı ıs müveszet olyan nagyok elıpszıs alakban hosszukasak...Lınkele kepeket jo?


Lahmacun:

[link]


Dönner szendvıcs a favorıtom:

[link]


[link]


Ramadan pite:

[link]


Husos pıte:


[link]

2015. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!