Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Magyarok milyen kapcsolatban...

A Magyarok milyen kapcsolatban állnak (álltak) a hunokkal?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána olvasni, de mindenhol csak több 10 oldalnyi halandzsa volt.

Talán annyi volt a közös az írásokba hogy a hunok a honfoglalás előtt is a kárpát medencébe voltak, de ez engem csak összezavar.


Valaki tömören és lényegre törően eltudná mondani hogy a magyarok és a hunok rokon népek, esetleg ugyanazok, vagy egyikből kiszakadt-e a másik stb.

Köszönöm :)


2015. febr. 1. 19:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Talán nem ebbe a rovatba kellet volna feltenni a kérdést, kérlek nézzétek el nekem.
2015. febr. 1. 19:01
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Semmi közük egymáshoz
2015. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Jó kapcsolatban kellene állni velük,hiszen lényegében mi vagyunk azok.
2015. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Két ellentmondó válasz :)

Na mind1

2015. febr. 1. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Tehetek én arról,hogy van aki megtagadja magát?
2015. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A magyarok (minden bizonnyal) részesei voltak a hun birodalomnak, de nem hunok, vagyis nem ők alkották a hun elit vezetőréteget. A kultúra azonos (vagy közel hasonló) volt, a hun nyelvet viszont nem ismerjük.


Az is fontos adalék, hogy a hunok sem voltak mr igazán hunok, mire Európába értek. A hunok az ázsiai hsziung-nuktól származnak, Kína mellől. Mire eljutottak a Kárpát-medencéig, felvettek több kisebb-nagyobb törzset, keveredtek velük (szarmaták, korai avarok zsuan-zsuan néven, perzsák, proto-türkök, szarmaták, alánok, gótok, gepidák, stb.), így az európai hunok már nem voltak tiszta hunok, kivéve a felső vezető réteget, az arisztokráciát. De Magyarországról egyetlen hun sír vagy csontváz sem került elő, nem tudjuk, hogy ez is milyen volt? Lehet, hogy a hun elit-réteg mongol volt, de lehet, hogy csak türk. A kínaiak türköknek írják le őket, nem mongolnak. Az is lehet, hogy egyszerre volt türk is, mongolid is. A hun köznép viszont minden bizonnyal vegyes indoeuropid-mongolid keverék volt, ahol (hasonlóan a mostani Magyarországhoz) volt minden.


Hunok-e a magyarok? Kulturális értelemben igen, hiszen 1000 évig ez egy eszme, ideológia, kulturális kohéziós erő volt nálunk.


De genetikailag minden bizonnyal nem, vagy legalábbis nem teljesen.

2015. febr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld :)
2015. febr. 2. 22:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Javaslom látogass el Kassai Lajoshoz a völgybe, és Ő sokat tud majd erről beszélni.
2015. márc. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ay carramba! ***** válasza:
11%

A hunoknak annyi kőzük van hozzánk, mint az Androméda-galaxisnak a moák kipusztulásához. Azaz 98%-ban semmi. A hunok ősei a hsziunguk(ázsiai hunok), akiknek a befolyási területét itt láthatjátok: [link]


A magyarok, és a hsziunguk tartózkodási helye kőzt 6000km a távolság, nem egy időben vándoroltak nyugatra.


Ha nekem nem hisztek, akkor kérdezzétek a kinaiakat.

2016. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!