Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Belegondoltatok már abba,...

Belegondoltatok már abba, hogy milyen borzalmas kínokat élhettek át azok a nők a középkorban, akiket élve máglyán elégettek boszorkányság vádja miatt?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem csak őket égették el. Indiában a feleségeket is élve égették el a férjek holttestével együtt.
2015. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

valami miatt sokkal jobban megrettent, amit az kommunista ávosok csináltak az emberekkel. Talán azért, mert még közelebb van és mérhetetlenül szadista. .

Egy kis izelítő: Volt olyan, aki megjárta mindkettőt, a koncetr. tábor is és a kommunistákét is, és mondta, hogy a szovjet Gulág-táborok mintájára szervezett komcsi táborok hihetetlenül szadistábbak voltak! a recski volt messze a kegyetlenebb!

Ismerd meg a kommcsikat.

Faludy györgy: Börtönversek

Kínrímek


Jaj, jaj nekem!

Csupa ütés, csupa rúgás

az alfelem.

Mi lesz velem?

Tízévi börtön, pusztulás,

jaj, jaj, nekem!

Húszévi sitt:

az ember nők után visít,

de nincs vizit.

Szibéria!

Jajgathatok, mire megyek?

Visz Béria.

A tundra:

ahol elfagy a rab feje

s az ujja.

S az ávós banda!

Mikor megvertek, mindegyiknek

felállt a farka.

Jaj nekem!

Felakasztanak, tarkón lőnek.

Jaj nekem!

Ha pedig

szabadulnék, megírom őket.

Jaj nekik!

(Az ávósok összerúgdostak, majd 24 órára a

falhoz állítottak; akkor gondoltam ki ezt; 1950.)

[link]

2015. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Belegondoltál már abba, hogy milyen borzalmas kínokat élhetne át azok a nők és férfiak napjainkban akiken ugyan azokat a középkori embertelen kínzásokat hajtják végre közel keleten? rettenet
2015. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
55%

Én biztos visszahoznám.(TV2 és RTL-klub)

Nem volna többé 'tedd a kezedet a tv-re küldöm az energiát stb baromság'

2015. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden kínzás borzalmas, minden időben. Ha megégetnek, egy idő után sokkot kapsz, onnantól már nem fáj, de addig minden bizonnyal ugyanolyan szörnyű, mint a vasszűz, a csonkolás, a kényszeritatás, a kövezés, a hintáztatás, a savba mártás, vagy a villamosszék... Nem lehetünk büszkék a fajunkra, amelyik ilyeneket képes kitalálni és véghezvinni.
2015. márc. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Állítólag hamar elájultak a füsttől. Ha pedig valamelyiknek tényleg volt varázshatalma, akkor az megoldhatta magának, akár a megmenekülést is. Ismerünk ilyet egyáltalán a történelemből?
2015. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

5-ös: Milyen az a hintáztatás?


Én belegondoltam párszor, de sokkal jobban elképeszt belegondolni abba, hogy a Közel-Keleten még ma is van egyes országokban megkövezés. Számomra ez valami hihetetlen, hogy ilyen még létezhet a 21. században.

2015. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
7-es: auschwitzi nyalánkság a Boger-hinta. Fellógatták rá a delikvenst, mint egy porolóállványra, és kétoldalról vasrudakkal ütötték vallatás közben.
2015. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Igen, és nem is akarok többet gondolni rá. Már nem akarok senkit sem megsérteni, de a középkor nagyjából arról szólt, hogy az egyház megmondta mit csinálj aztán ha nem akartad, akkor elégettek, fellógattak, leszúrtak. És ezek még csak a lightosabb módszerek, ott voltak olyanok, mint a fűrészelés, vasszűz, karóba húzás...

Az nem szép dolog, hogy kivégezték őket (ma meg inkább egyenesen hihetetlen, úgy ahogy van, hogy valahol még működnek ezek), de az undorító, hogy néhol napokig szenvedni hagyták az illetőt. Intézték el volna inkább gyorsan.

2015. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!