Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szeretnék néptáncra járni de...

Szeretnék néptáncra járni de nem tudom hogy hogyan kezdjem el. Nem fog valaki ismerosom vagy ha lesz barátnom kirohogni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj el táncházba... ott tudsz ismerkedni olyanokkal, akik jártasak ebben a témában.
2015. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aki ezért kiröhög az ostoba,nem kell vele foglalkozni.Menj nyugodtan.
2015. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Valaki jár esetleg ,nem írná le hogy hogyan kezdik a táncot? Mit kellene eloszor vinni vagy megmondják ott?
2015. aug. 25. 18:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Táncházban van tánctanítás a kezdők számára. Kényelmes cipőben és kényelmes öltözetben menj. Sörpénzt is vigyél magaddal. A többi meg ahogy adódik :)
2015. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenki ki fog röhögni, de sose azt nézd. Szerintem jó dolog, Pap Gábor szerint is.
2015. aug. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne higgy Karlowynak. Senki sem fog kinevetni.

A gúny, káröröm és társai olyan személyiségtípushoz tartoznak, amely személyiségtípus nem leli örömét a néptáncban. Az ilyen típusú emberek nem járnak táncházba.

De majd úgyis meglátod, hogy így van :)

2015. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 shofia válasza:
Szia! Én kisgyerekkoromban játram táncházba, mert apám népzenész, de mostmár nem járok, de tudok pár dolgot mondani. Ha találsz egy táncházat, akkor csak menj be, ismerkedj, és már a csoprt tagja vagy, kezdj el táncolni, ami egy kicsit lehet hogy nehéznek bizonyul, de el kell lesni a többieltől. Nem hallottam még olyanról, hogy valaki néptáncot tanított volna, mert mindenki csak ellesi a másiktól. Pénzt szerintem egyébként ne vigyél, mert általában az ilyen helyeken minden ingyen van,de egyébként te is vihetnél valami süteményt úgy a második alkalomnál.De megkérdezhetem apámat, hogy hol tudnál néptáncot tanulni, mert ő a mai napig iyen népi dolgokkal foglalkozik.
2015. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jóvannna, csak viccöltem.
2015. aug. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szia! Lehet könnyebb lenne tanácsot adni, ha tudnánk merre laksz. Mert Budapesten pl. számtalan lehetőség van, egy kis faluban meg nem annyira. Én 16 évesen kezdtem el táncolni a helyi (falusi) néptánccsoportban. Szerencsére kiváló tanáraim voltak, ezért a nehézségek ellenére hamar belejöttem. DE: én nem javaslom, hogy táncházba menj tanulni, mert szerintem viszont nem szerencsés rosszul meganulni lépéseket, ott azonban nincs lehetőség az egyéni hibák kijavítására. A rosszul megtanult lépéseket nehéz utána kijavítani. Ha valóban jól karod csinálni, akkor keress egy olyan csoportot, ami minőségi munkát végez. Ők segítei fognak az elején, vagy elsőre oda, vagy az utánpótlás csoportba kerülsz. A közösségel együtt pedig majd el tudsz menni táncházba (sok csoprtnak megvan, hogy mlyikbe szoktak járni), és készülj fel a rengeteg fellépésre, (ha lány vagy akkor szoknyavasalásra, hajfonásra és főleg Élményekre! :D )
2015. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ha szeretnél néptáncolni, mert téged ez tenne boldoggá, akkor tedd ezt. Ne törődj azzal, hogy mások mit szólnak hozzá. Ha esetleg gúnyolódnak majd, az több mint valószínű amiatt lesz, hogy csak irigyelnek, amiért bevállalsz olyat, ami nem divatos, és még jól is érzed magad tőle. Ők valszeg nem mernék ezt megtenni.


A néptánccsoportban valszeg lesz olyan közösség, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te, bátorítanak, barátaid lesznek. Velük törődj majd.


Számtalanszor beleestem már én is abba a hibába, hogy nem mertem valamibe belekezdeni, mert vajon mit szólnak majd mások. Mostanában kezdek rájönni, hogy nincs ez így jól. Példával sajnos nem tudok neked szolgálni, mert még átalakuló fázisban vagyok ezen a téren, de boldogtalan is vagyok, és látom, hogy az lehet a kiút, hogyha olyan dolgok felé orientálódom, amik boldoggá, boldogabbá tesznek. Téged is erre bátorítalak.

2015. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!