Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Dolgozni, vagy tanulni a jobb?

Dolgozni, vagy tanulni a jobb?

Figyelt kérdés
Sok ismerösöm folyton azt mondja, addig örüljek, még tanulhatok, mert dolgozni majd sokkal rosszabb lesz. Korábban kell majd kelni, többet kell majd dolgozni, mint tanulni, és nem lesz minden héten egy hétvége, meg tanítási szünetek. Én most szakközépbe járok, és annyira nem szeretek bejárni, a tanulás jól megy, de az osztályba van 1-2 ember akivel mindig csak a baj van, és folyton csinálják a cirkuszt órákon. Kirugni nem nagyon fogják őket, mert alapítványi suli... Én úgy gondolom, hogy ha az ember azt dolgozza amit szeret csinálni, és még fizetnek is érte, az nem olyan rossz. De, erre meg azt mondják, hogy majd lesz egy olyan időszak, mikor nem lesz kedvem felkelni, bemenni, és dolgozni, akármenyire is szretem a munkám. Ez komolyan mondják? Szerinted tanulni jobb, mint dolgozni?
2010. márc. 16. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én mindkettőt szeretem/szerettem :) mióta vezető beosztásban dolgozom, hiányzik is az effektív munka...mert oké, hogy döntéseket hozni, tárgyalni, ez is munka, de néha olyan szívesen leülnék a gép elé, és csak könyvelném sorban a tételeket :)


szóval aki tanulni szeret, az a munkát is szeretni fogja szerintem :)

2010. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ja, meg a munkáról még annyit, hogy attól hogy dolgozol a tanulás is megmarad. nem ér véget az iskolapadban :) én is jártam már mindenféle suliba, tanfolyamra, továbbképzésre ami pont a meló miatt kellett. munka, háztartás mellett ez sokkal nehezebb.


28/N, első voltam

2010. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az ember olyan munkát talál, amit szívesen is csinál - örül, ha egyáltalán van munkája - és a kollégáit, főnökeit sem válogathatja meg magának. Ebből a szempontból hasonlít a sulihoz. Viszont munkában mindenkin van kisebb/nagyobb felelősség, aminek azért komolyabbak a következményei, mint az iskolában a nemtanulásnak.
2010. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy visszagondolva, jobb volt suliba járni. Felelősség szinte semmi, tulajdonképpen csak be kellett járni, részt venni az órákon, és normális jegyeket szerezni. Utólag ilyen egyszerűnek tűnik az iskolába járás, de akkor valahogy sokkal nehezebbnek tűnt. :-)

Most tulajdonképpen olyan helyen dolgozok, amit szeretek is: mind a munkát, mind a kollégákat. De ha el akarnék keseredni, akkor belegondolnék abba, hogy ez azért (jó esetben) mégse csak pár évig fog tartani, mint az iskola. :-) Szeretem, amit csinálok, de mégis néha monotonnak érzem, ugyanúgy, mint anno az iskolába járást.

Gyerekként az embernek az a "munkája", hogy bejár iskolába. Igaz, fizetést nem kap érte, de a szülők eltartják, van fedél a feje fölött, étel az asztalon. Felnőttként ezeket az embernek magának kell megteremtenie, abból a pénzből, amit a munkájáért kap. Végtelen ideig a szülők sem fogják eltartani.

Szóval szerintem mindkét állapotban vannak szép és jó dolgok, és vannak olyanok, amiket az ember a háta közepére se kíván. Amíg csak tanul valaki, úgy gondolja, hogy sokkal jobb lenne dolgozni. Amikor dolgozik valaki, akkor már jó esetben túl van egy csomó tanuláson, de visszagondolva azért valahol mégis csak szép volt az, és jön, hogy "De jó lenne megint egy kicsit iskolásnak lenni!" :-)

2010. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni a jobb. Bár azért az is igaz, hogy a munkádért fizetnek, a tanulásért nem.
2010. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem attól függ hogy milyen munkát végzel, ha nehéz fizikai munkát, akkor persze.. sokkal jobb a tanulás.

ha olyan munkát végzel amit szeretsz akkor a munkát is lehet élvezni/szeretni

2010. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem iskolába járni. Bár egyszer költözéskor olyan iskolába kerültem, ahol kinéztek, mert sokkal szegényebb voltam, mint ők, és nem tudtam beilleszkedni. Az maga volt a pokol. Aztán nagyon korán kellett dolgozni mennem, az is jó volt, szerettem. De ott is kifogtam egyszer egy olyan közösséget, ami megkeserítette az életemet. Mind a kettő helyen volt olyan élményem, ami nagy boldogsággal vagy nagy szomorúsággal tölt el. Nekem mindegy volt, hogy iskola vagy munkahely, ha normális közösségbe kerültem. Persze van olyan munka, amit az ember utál, ahogy bizonyos tantárgyakat se szívesen tanulunk meg. Ebből a szempontból mindegy.


Viszont abból a szempontból, hogy mi lesz a jövőmmel, egyáltalán nem volt jó, hogy korán kellett dolgozni mennem, mert most meg pont azért nem vesznek fel jó állásba. Nem csinálnám vissza, jó volt úgy, ahogy volt, hogy hamar kirepültem, mégis most igyekszem olyan körülményeket teremteni, hogy minél előbb tanulhassak valamit. Ha tehetném, egyetemre mennék.


Az iskola még abból a szempontból jó, hogy jóval több a szabadidőd, kipróbálhatsz egy csomó dolgot, amikre csak gyerekeknek, fiataloknak van lehetőségük, bulikba többet járhatsz, járhatsz táborokba, ami nagyon jó élményeket nyújt. És van legalább két hónap nyári szüneted, + az őszi, tavaszi, téli... jó esetben nem kötelező dolgoznod a szüneted minden napján.

2010. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy azok az emberek a legkiegyensúlyozottabbak, legboldogabbak az ismerőseim közül, akik az iskola mellett sportoltak és dolgoztak is egy keveset - annyit, hogy még maradjon szabadidejük, de mégis tapasztalatokat gyűjtsenek. Érettségi után halasztottak egy évet, utána mentek egyetemre. Illetve, aki olyan témában tanult tovább, ahol nem jó halasztani, nehogy elfelejtsen egy csomó mindent, az egyetem mellett vállalt néha korrepetálást, vagy néha egy kis más munkát, esetleg két diploma között dolgozott egy keveset. Van, aki ösztöndíjjal gyakorlatra ment külföldre, amíg a tanulmányait felfüggesztette, de valójában segítette a tanulmányait a gyakorlás.
2010. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskolában imádtam tanulni, élveztem, hogy ott vagyok a legjobbak között az osztályban, de amikor jött a továbbtanulás, én hülye, valamiért szakközépbe mentem tovább. Az volt az elméletem, hogy nem megyek gimibe (nem tudtam megmagyarázni, hogy miért). Aztán bekerültem egy olyan iskolába/osztályba, ahol szinte senki nem tanult semmit, bagóztak, ittak, káromkodtak, engem meg kiközösítettek. Ha felszólítottak, hogy feleljek, már akkor elkezdtek röhögni, amiből az lett, hogy a végén már meg sem szólaltam. A 4,8-as átlagomból így lett kb. 2,2-es. Aztán átmentem egy másik suliba. A suli tetszett, de az osztály nem volt a legjobb. Próbáltam tanulni, javítottam is olyan 3,5-re, de év végén az egyik különbözeti vizsgám nem sikerült, így évet kellett ismételnem. Bekerültem egy tök jó osztályba, tök jó osztályfőnökkel. Ismét hoztam a formám, év végén meglett 4,6 körüli átlagom. Aztán elment az o.f. kaptunk egy olyat, aki nem is tanított minket, így az osztály teljesen lezüllött. Ugyanaz lett 12.-re, mint az előző sulimban, azzal a különbséggel, hogy nem közösítettek ki, de azért idiótának tartottak. A lényeg, hogy utáltam bejárni, nem is tanultam. Szóval összességében elmondható, hogy a középiskolai éveimet a pokolba kívánom. :)

Kihagytam egy évet, aztán felvettek az orvosira, amit imádok. Imádok tanulni, imádok bejárni az előadásokra, gyakorlatokra, imádom a csoporttársaimat. De úgy gondolom, sőt, biztos vagyok benne, hogy ez semmi ahhoz képest, amennyire majd a munkámat fogom szeretni. :)

Én is dolgoztam sok helyen diákmunkásként, voltak köztük borzasztóak, de voltak egész jók is. Persze ezek nem az álmaim munkái voltak, így ha több évtizeden keresztül azokat kellett volna csinálnom, nyilván azt mondanám, hogy jobb volt tanulni. De ha az ember azt csinálhatja, amit igazán szeret, szerintem egyértelmű, hogy jobb dolgozni.

2010. ápr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
tanulni jobb,egyetemen. Én középsuli után pár évet dolgoztam,hát őszintén megmondom,hogy a főnökök többsége tiszta idióta. B@szogatnak,megszabják mikor ehetsz,pisilhetsz,ha késel 5 percet,leveszik a fejed.Meg a munka is tök uncsi volt( irodai) Hát nekem ez nem tetszett. Most egyetemen tanulom azt ami tényleg érdekel,mikor végzek és elhelyezkedek,remélem nem lesznek ilyen gondjaim :D
2010. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!