Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így jogszerű? A párom...

Ez így jogszerű? A párom hátorozott idejű szerződéssel dolgozik egy cégnél. Pár hete beadta a felmondását, mert jobb állást talált. Meg is írták a papírokat hétfői dátummal, de a főnöke azt akarja, hogy még péntekig járjon be dolgozni.

Figyelt kérdés
Ez a felmondási idő része vagy csak át akarja verni? Hogy lehet papíron a megadott időpont utáni bért kiadni? Hozzáteszem, az utazási költségeit erre a hétre már nem fizetik ki neki!
2011. okt. 11. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
jogszerű.Felmondási idő határozott idejű szerződésnél is van.
2011. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dehogyis jogszerű. Van felmondási idő, de a dátumnak valósnak kell lennie.
2011. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a felmondási idő az stimm! Na de az a kérdés, hogy az a dátum után is fennállhat még vagy a dátummal be kell fejeződnie annak is? Sztem be kellene!!
2011. okt. 11. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondom, a dátumnak stimmelnie kell. Ha most bemegy, nem fogják kifizetni, mert már nincs munkaviszonya, aztán bizonyítsa be, hogy még ott dolgozik. És még meg is büntetik, mert feketén dolgozik. Ne menjen be.
2011. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok--

Az előző hozzászólásom akkor jogszerű ha a felmondási idejében benne van,hogy a hetet még végig dolgozza.HA a szerződés szerint a felmondási idő utolsó ledolgozott munkanapja hétfő,akkor utána már nem követelhetnek tőle munkanapokat.Esetleg megkérhetik,hogy + pénzért maradjon péntekig,mert nincs ember,de nem kötelező..

2011. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos segítségeket!

Átírták ma a dátumot péntekre, szóval így már rendben van a dolog sztem, de még egyszer köszönöm!!

2011. okt. 11. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!