Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A háladást miért ünneplik...

A háladást miért ünneplik Magyarországon egyre többen?

Figyelt kérdés

a halloweenel nincs sok problémám, de az már kicsit sok nekem, hogy miért érzi néhány család úgy Magyarországon, hogy meg kell ünnepelniük ezt az ünnepet(hàladàs)?

még ha Amerikában élnek azt mondom oké, hiszen a kint élés azzal is jár, hogy kicsit azonosulunk az ottani kultúrával . de így nem sok értelmét látom. más mit gondol, esetleg van itt olyan aki tartja?


2015. nov. 13. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Így kell írni: hálaadás

Amúgy a Bibliában is szerepel:

"Aki hálaadással áldozik, az dicsőít engem, és aki ilyen úton jár, annak mutatom meg Isten szabadítását." (Zsoltárok 50:23)

De én nem vettem észre egyre többen ünnepelnék...

2015. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
unnepli egyaltalan valaki? Megint egy kerdes ami elegge legbolkapottnak tunik.
2015. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

# 1


Ugye te sem gondold komolyan, hogy a zsoltárban a hálaadás ünnepéről van szó?

:D

2015. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan ellentmondásos a gondolkodás, hogy egyfelől utálnak egy nemzetet, másfelől nem győzik átvenni szokásait, ha jó, ha nem.

Ez az az eset, amikor valakit nem meggyőződés, ismeret/érzelem vezérel, hanem a környezete válogatás nélkül.

Továbbá megfigyelhető egy burkolt ösztökélés erre.

2015. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hálaadással miért van problémád, ha a halloweennel nincs? Másrészt meg neked miért nem mindegy az, hogy ki mit hogyan és mikor ünnepelget?
2015. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló, szerintem azért érzi gy a kérdező, mert a hálaadás egy egyértelműen amerikai ünnep, a halloween meg nem.

Én szerencsére még nem hallottam senkiről, aki itthon ünnepelné a hálaadást, ki is nevetném, az biztos. Ostobaság.

2015. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt van valami: https://www.youtube.com/watch?v=R9IARzvnpqs

Inkább hallgas helloweent, azzal nekem sincs gondom: https://www.youtube.com/watch?v=BrDTe4HGSU8

2015. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom; azt sem, hogy ünneplik-e tényleg, vagy csak a kérdező mondja.

Ha igen, akkor majomkodás, vagy nem is tudják, hogy Amerikában mit ünnepelnek vele.

Az indiánok biztos hogy nem ünneplik.


Még Amerikában sem ünnepli mindenki, csak az, aki. A "kultúrával" sem kell azonosulni, a fele népesség nem is teszi -egyelőre fele-.


Viszont, ahogy látom, nem kevesen Amerikából települtek-települnek haza, és ezzel tudják kimutatni, hogy ők mennyire mások; gondolom.

2015. nov. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!