Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mire vagy kire szokták azt...

Mire vagy kire szokták azt mondani, hogy "alamuszi nyuszi nagyot ugrik"?

Figyelt kérdés
Többször hallottam már mások szájából és volt, amikor nem igazán tudtam a kontextusába illeszteni ezt a kifejezést...pontsan mit értenek ezen?
2010. márc. 19. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ember tutyi-mutyinak, kis szendének látszik, akkor nem biztos, hogy valóban az.

Ha egy ember papucsnak látszik, nem biztos, hogy nem lenne képes pl. megcsalni a párját.

Tehát lehet, hogy valakit szende szűznek nézel, de attól még lehet, hogy NAGYON nem az.

Ezt jelenti.

2010. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%

Kedves Kérdező!


Ha picit megerőltetnéd az agyad és egyszer nem mástól várnád ezt, talán rájönnél. Ez tipikusan egy olyan, amit az ember magától is könnyen megért, azt hiszem én 4 évesen hallottam először, vagy 5, mert óvodában volt... egyből értettem.

2010. márc. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
20 éves koromig nem Magyarországon éltem, nem magyar az anyanyelvem. Tehát azért hülye vagyok, mert rákérdezek egy ilyenre? Nem arról van szó, hogy nem tudom, hogy mit jelent, csak a munkatársam szokta ezt mondogatni nekem és néha nem tudom, hogy mire gondol, mire érti, így gondoltam, talán más értelemben használja...szóval gondoltam, hogy rákérdezek. De kár volt.
2010. márc. 20. 02:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy volt kár, ne foglalkozz az ilyenekkel!

Akkor a kollega viccel veled és arra céloz, hogy bár visszahúzódó természetnek tűnsz, ő ezt nem hiszi el neked és biztos benne, hogy nagy kópé vagy amúgy. És erre viccesen célozgat.

2010. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz bármit, azért van az oldal az ilyen faxkalapokkal meg ne foglalkozz akik azt képzelik hogy 5 évesen már ki xarták a spanyolviaszt. <-ez pedig azt jelenti, hogy azt képzeli magáról hogy ő mindent tud :)
2010. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Kedves asjksnv!


A gyakorikerdesek.hu azért van, hogy ne törd az agyad, hanem kérdezz.

2012. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!