Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Összességében az oroszok...

Összességében az oroszok milyen emberek?

Figyelt kérdés

Költözöm ki munka miatt egy évre Moszkvába és kicsit tartok tőle, annyi rosszat hallottam a magyaroktól az oroszokról. Közöttük fogok élni, velük dolgozni. Akinek van közvetett vagy közvetlen tapasztalata az oroszokkal leírná?

Mondjuk az átlag magyar emberhez képest milyen a viselkedésük, mentalitásuk?


A lányok, nők milyenek emberileg, lehet velük külföldiként ismerkedni? Ők is ennyire pénz és külsőség orientáltak mint a magyarok?


F/26


2016. febr. 25. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Moszkvában szerintem jól fogod magad érezni. Én Szentpéterváron voltam. Nagyon kedvesek, barátságosak, segítőkészek. Tényleg nem tudsz úgy leszólítani valamit az utcán, hogy ne lenne kedves és ne segítene szívesen. Az utcákon rend van és tisztaság, nincsenek hajléktalanok, kéregetők, sok a rendőr, tényleg mindenre figyelnek.

Egy kisebb városban vagy faluban, kevésbé ismert helyeken nyilván más a helyzet.

A lányok mindenfélék, mint bárhol máshol. Arra még nem jöttem rá, hogy hogyan tudnak 15 centis sarkú cipőkben metrózni :)

2016. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Összességében az ilyen kérdések értelmetlenek.

Nem lehet egy népet tipizálni. Azt mondani, hogy "az oroszok ilyenek, vagy olyanok..." kb. annyira értelmes dolog, mint azt mondani, hogy "a szőke nők buták".


A benyomásod nyilván függeni fog attól, hogy hova mész, milyen közeghez tartozó emberekkel, milyen viszonyrendszerben találkozol - és nagymértékben attól, hogy Te hogy viselkedsz velük.

2016. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem teljesen értek egyet az utolsóval, mert igenis léteznek nemzeti karaktervonások. Azzal együtt, hogy minden ember más, egy amerikai egyszerűen máshogy gondolkodik és viselkedik, mint egy magyar, vagy egy kínai.


A kérdezőnek ajánlom a #8-as választ:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..

2016. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Szájpuszizkodnak és nyakalják a vizecskét, kalasnyikovval az oldalukon, másnaposan meg pózolnak a szamovár mellett, az időjárásról társalogva. 


Ha csak a szetereotípiákat néznénk. 


Oroszban is van óóó, jó ember, és óóóó, rossz ember, mint mindenhol. 


Persze kultúrafüggő is, hogy adott kultúrában mekkora a hülyeség aránya.

2016. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3


Az általad linkelt válasz ezt írja.


"a tanult rétegek megjelenése Oroszországban egy újabb fejlemény, így nem lehetnek olyan kifinomultak, mint mondjuk az angolok"


Hát ezt egy az egyben cáfolom. Az angolok csöppet sem kifinomultabbak, sem gondolkodásuk cizelláltságát, sem érzelmi intelligenciájukat tekintve.


Ez igaz a hétköznapi emberekre is, de határozottan igaz a művészetekre, irodalomra, klasszikus zenére, filmekre, képzőművészetre is. hasonlítsd össze a kettőt nyugodtan. :)

2016. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hát ezt egy az egyben cáfolom. Az angolok csöppet sem kifinomultabbak, sem gondolkodásuk cizelláltságát, sem érzelmi intelligenciájukat tekintve. "



Itt a válaszíró nem a mai állapotokra gondolt, hanem történelmileg tekintve. Nézd meg, hogy az angol irodalom gyökerei milyen régiek! Hogy mekkora hagyományai vannak a demokráciának, értelmiségi rétegeknek. Oroszország gyakorlatilag a 20. századig egy feudális ország volt. Tudom, hogy Anglia ma is királyság, de ennek csak szimbolikus jelentősége van, valójában sokkal inkább egy köztársaságra hasonlít.

2016. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!