Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az oroszok vagy az amerikaiak...

Az oroszok vagy az amerikaiak ápolnak jobb viszonyt/szimpatizálnak jobban a magyarokkal?

Figyelt kérdés

Természetesen a "lengyel-magyar" barátság egyedülálló,de mégis a kettő közül kik bírnak jobban minket? :)

Mit gondoltok?

Volt esetleg valakinek már amerikaiakkal vagy oroszokkal tapasztalata?


2016. jan. 11. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A nemzetközi kapcsolatokban nem a szimpátia számít. Ahogy De Gaulle tábornok mondta, "„Franciaországnak nincsenek barátai, csak érdekei”... annyi kiegészítéssel, hogy ez minden államra igaz.

Barátokat pedig bárhol találhatsz. Tényleg bárhol...

2016. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha politikai szimpátiára gondolsz, az úgy van ahogy előttem írták.


A hétköznapi emberek szintjén az amcsik nem olyan barátkozósak. Nem csak velünk, egymással sem, ott nagyon ritkák az olyan jellegű barátságok, amik nálunk megszokottak. Ebből a szempontból az oroszok mentalitása sokkal közelebb áll a miénkhez. Mindez persze nagyon személyfüggő is.

2016. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Mivel NATO es EU tagok vagyunk, eros nyugati iranyultsaggal, nyilvanvaloan az amcsikkal vannak kozos erdekeink, nem a ruszkikkal.


Hogy egyes emberek hogyan viszonyulnak egymashoz, az mar mas kerdes, ott lehet minden naciobol szimpatikust es unszimpatikust is talalni.

2016. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nyilvanvaloan az amcsikkal vannak kozos erdekeink"


Nekünk az nyilvánvalóan egyáltalán nem érdekünk, hogy az amcsik olcsón tudjanak olajat venni az Iszlám Államtól a feketepiacon. Sőt, ebben határozottan ellenérdekeltek volnánk.


Más kérdés, hogy a NATO- és EU-tagság kapcsán ezt le kell nyelnünk, de legalább ne csináljunk úgy, mintha ez jó lenne nekünk.

2016. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,de a hétköznapi emberekre irányult a kérdés,ahogy azt a 2-es válaszoló is válaszolta
2016. jan. 11. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

"egyáltalán nem érdekünk, hogy az amcsik olcsón tudjanak olajat venni az Iszlám Államtól a feketepiacon. "


nekunk ehhez egyreszt semmi kozunk az egvilagon, masreszt ezt a baromsagot nem tudom honnan szedted.


Ja biztos az rt.com-rol.

2016. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hétköznapi emberek szintjén szerintem a nagy részünknek nincs kifejezett véleménye Magyarországról. Szerintem körülbelül annyira érdekelhetjük őket mint például minket a litvánok vagy a ciprusiak. Én jártam sok európai országban és még Svájcban is volt olyan, aki egy vaktérképen is nehezen tudta volna elhelyezni Magyarországot :D
2016. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!