Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar vidéket, falvakat...

A magyar vidéket, falvakat járva milyen igénytelenségekkel találkoztatok?

Figyelt kérdés
Pl láttam többször, hogy idős kopott bicikli ülésére a falusi népek kötött sapkát húznak, hogy puhább legyen a nyereg. Aztán ott van a vidéki asszonyok egyenruhájának számító nejlon otthonka, ami alá nemritkán felveszik a mackó alsót is. Vagy pl amikor az út széléről elvitt műanyag fényvisszaverő oszlopot elvágják és azt teszik a kiskapura postaláda gyanánt. Ehez hasonló igénytelenségeket várnánk a magyar valóságból.

2016. júl. 22. 21:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt eddig is tudtam, mi a sznobság, de így élőben találkozni vele... ismét tanultam valamit. Már megérte.
2016. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Az otthonka a munkaköpeny és a diákköpenynek a színes továbbfejlesztett változata, amint a neve is elmondja. Nagyon célszerű ötlet volt attól aki kitalálta.

A levágott csizmaszár pedig a környezet /és pénztárca kímélés/ tipikus példája. Hányszor mondjátok el naponta "újrahasznosítás" meg "környezetkimélés"? Na drágám, ez az gyakorlatban is. Elszakadt vagy kitört a csizma szára, ott a rozsdás sárkaparókés és nyísz, megvan az újrahasznosítás. Ugyan a szára helyén becsapna a víz, de az alsó része még használható, valameddig, és megy teszi a dolgát, hogy legyen a szátokba kaja s talán neki is marad valami kicsi. Mert amikor baj volt mindig ezeken verték el a port, az "igénytelen vidékin". Azért költöztetek fel nagyon sokan városlakónak, mert vidéken éhendöglötettek volna a munkátok után, így lettetek megbecsült proletariátus. Anyáitok, nagyitok még a flanelbugyit hordták, most meg mackónadrág már igénytelenség? Azért elárultad magad, a mackónadrággal. Mert azt most nem úgy hívják. Edzőruha vagy dzsoking, városiasan, és " igényesen". Teli van a s..ek, és már ilyen galádkodásra is van időtök. Szeretném ha lenne olyan tudásom mint anno a Nagyapámnak, aki paraszt volt, és el ne felejtsem "igénytelen".

2016. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó: nagyon fáj neked ez a szó, és meg is értem, de azért nem hiszem, hogy ennyitől elolvadnál, mint a vaj. ;)

És arra az "igénytelenségre" van a legnagyobb szüksége az embernek, amit megengedhet magának vidéken. Amikor a bicskát elég eltörölni a nadrágszárban, amikor a szénával töltött zsák puhább, mint a k_rvadrága memóriamatrac, ha a budiajtón meg lehet perzselni a disznót, stb. Micsoda szerencséjük van azoknak, akik ezt ismerik ;)

És igen, nagypapáink, meg az ő apjaik néha egy pár szót mondhatnának, de azt hiszem, inkább tekintettel intéznék ez a dolgokat, mert kár szót emelni mindenért.

2016. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Általános igénytelenséggel nem igazán, ez sokat fejlődött az utóbbi cirka 10-15 évben. Régebben gyakran volt olyan, hogy csak csupasz vakolat a házon évtizedekig, széthulló fakerítés vagy évtizedek óta nem festett rohadó vas, végiggyomirtózott csupasz földes élettelen udvar, stb.


De azóta sok minden változott, az emberek - legalábbis kifelé - igényesebbek lettek, a legtöbb házat lekőporozták vagy glettelték és festették, főleg miután divatba jött a hőszigetelés, kerítéseket rendbe rakták, udvarokat, kerteket parkosítják. Vannak még a régebbi fajta igénytelen házak, porták, de az idősekkel együtt fogynak. Ahogy egyébként a városok utcaképe is fejlődik.

2016. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy az igénytelenség az, ha valaki elpöcköli a csikket, vagy szemetel, vagy beleköp a liftbe.
2016. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

"köszi, nem csak vidéki állattartók hordják ám a levágott szárú gumicsizmát, hanem kórboncnokok is."


A kérdező magas intelligenciájára vell feltételezni hogy kórboncnok csak tespedt-pesti lehet. Ugye Székesfehérvár a proletár felmenőkkel rendelkező pestiek szerint már vidék. Ott ugye már csak nagybajszú kalapos gumicsizmás földművesek vannak...


Egyébként az a vicc, hogy ha véletlenül összeomlana a gazdaság, és nem lenne mit enni, akkor a sok panellakó (a társasház is csak panel, csak ez a divatos neve, de nem vátoztat azon hogy a szomszéd fingját hallgatják) vagy éhen hal, vagy megy lopni a "b... paraszttól".

2016. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
9%
Hozzá adnék azért valamit a listához. Büdös, mosdatlan emberek. Nem rég jártam egy vidéki kisvárosban állásbörzén. Olyan izgalmas szagú emberekbe futottam bele, hogy az valami hihetetlen. Nem is cigányok és nem is egy lenge hónaljszag ebben a hőségben, hanem legalább egy hetet érlelt bűz.
2016. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen állásbörzén jártál. Gondolom nem főmérnököket kerestek...

Inkább vécépucolókat? Ott meg előny ha az embert a saját szaga miatt nem zavarják a munkakörülmények.:DDD

2016. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Vidéken ritkábban fürdenek az emberek, mert drága a szippantás és akkor hamar megtelik a szennyvízakna.

Általában csak a gyereket fürdetik minden nap.

A felnőttek pedig vagy a gyerekek fürdővizében fürdenek utána, vagy lavórban vagy sehogy.

Ezért büdösek a vidéki emberek és fürdés hiány miatt bőrbetegségek is vannak rajtuk.

2016. aug. 26. 22:52
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Sötét vagy kérdező. Ahol születtem, 2500-as falu, már ott is 20 éve van csatornahálózat.

De amíg szippantottak, apám akkor is napi 2-szer zuhanyzott, mert tisztaságmániás.

És Pesten is ült nem egyszer olyan mellém a villamoson, akitől a gyomrom kifordult.

Ilyen alapon lehetne álatlánosítani, hogy minden Budapesti életképtelen, és nincs jogsijuk sem, mert úgysem mozdulnak el a szomszéd kerületnél messzebb, és villamos nélkül nem képesek 100 m-t menni.

(konkrétan volt ilyen élményem, hogy valahol kerestem egy sportcsarnokot, elküldtek kb. 300m-t a következő megállóba, majd ott is megkérdeztem, ott meg visszaküldtek. Kiderült, félúton van, és villamos nélkül elképzelhetetlen számukra)

Meg ugye arafelé mindenki panelproli. MEg ha megkérdezzük, mi borítja a csirke bőrét, a válasz az lenne hogy a nejlonzacskó.

Szóval lehet ilyen kijelenteéseket tenni, de csak a saját korlátoltságodat bizonyítod vele. (az öregek tisztálkodási szokásai, illetve annak hiánya leginkább lakhelytől függetlenül inkáb a demenciával meg az alzheimerrel hozható kapcsolatba. Már ha tudod mi ezek.

2016. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!