Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha a kézfogás sejteti, milyen...

Ha a kézfogás sejteti, milyen az ember, mért van, hogy a legtöbb nő szinte alig érinti meg a felé nyújtott kezet, de igaz ez a férfiak egy részére is?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert sokan egyáltalán nem tudják, hogy ez sejteti az embert, nem beszélve arról, hogy ma már rengetegen cikinek, divatjamúltnak tartják a kézfogást emiatt nem szivesen fognak kezet, csak olyan ha már muszáj essünk túl rajta stilusban. Sokáig én se tudtam, hogy egy kézfogással mennyi mindent elárul magáról az ember. Csak nyújtottam a kezem és kész.

Ma már tisztában vagyok a dolgokkal, tudom magamról, hogy talpraesett és határozott vagyok, és fontos is nekem, hogy ezt mindenki levágja, tehát úgyis fogok kezet (erős de nem durva megszorítás)

2010. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ki nem állhatom, ha egy lány ernyedten fog velem kezet, ennél az is jobb, ha hellózik egyet.
2010. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pontosan,az ernyedten van a hangsúly!Én nő vagyok,de nekem is szinte kellemetlen,amikor egy erőtlen,nyamvadt kézfogással kell beérnem.A kézfogás maga,és amit kifejezni akar nagyon szép,de amivé mára alakítottuk,már nem tudom,mit fejez ki.
2010. ápr. 21. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Távolságtartó személyiség.
2010. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem fogadom el:)Én is folyamatosan gyúrok önbizalomra,előbb vagyok visszahúzódó,de mégis megtisztelem a másikat egy kedves szorítással.
2010. ápr. 21. 15:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos nincsenek ezzel tisztában, az iskolában kéne már erről beszélni. Ugyanúgy arról is, hogy bemutatkozásnál a másik szemébe nézünk és érthetően mondjuk a teljes nevünket, vagy ha pl. koccintunk akkor is alap, hogy a másik szemébe kell nézni. Szerintem ezek olyan dolgok, amik nem lesznek idejét múltak soha, ugyanúgy, mint hogy alap, hogy köszönök.
2010. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok, de nekem határozott a kézfogásom, és én magam is rühellem ha valaki csak így odab*ssza kb a kezét, meg ilyen löttyedten vagy nem is tudom hogy-.- ha már valakit így üdvözlök akkor normálisan tegye, és sztem tényleg meg lehet állapítani már a kézfogásnál hogy nagyjából milyen a személyisége :S
2010. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem vagyok egy kézfogós tipus, de szerintem ez nagyon személyes jellegü. ha valakit ki akarok tüntetni a szimpátiámmal kezet fogok vele, hiszen ez egy gesztus részemről. egyébként az erőtlen ,gyenge kézfogást elitélem, bár egy illetőt emiatt megszólitottam és azt válaszlta, hogy nem szeretk kezet fogni. tehát ezért olyan erőtlenek ilyenkor a kézfogások nem?
2010. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Amennyiben a kézfogás gyenge ,az a TCM(Kinai Tranc. Med.) szerint visszahúzodik, kissebbség érzete van ,valojában -ha engeded megismerni - egy bölcs ember. Természetesen ennek lényegesen több vonzata van. Ez csupán az elöitéletek meggondolása miatt jegyeztem meg. :-)
2010. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm,nem szabad ítélkezni...
2010. máj. 3. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!