Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kínaiaknál (általánosságban)...

Kínaiaknál (általánosságban) milyen a környezeti higiéniához való hozzáállás?

Figyelt kérdés

Kiadjuk a lakásunkat, eddig volt magyar és nyugat-európai bérlő. Megfelelően takarítottak, nem volt gond. Az utolsó bérlő közel-keleti volt, szavakat nem találok arra a mocsokra, disznóólra (pl. szekrénybe betett serpenyő, benne olajjal, kajával, ágy alatt egy éve por, szemét, kádból kivakarhatatlan kosz, sósav is alig hozta le), amit hagyott maga után.


Így az általam kevésbé ismert nációk higiéniai szokásaival kevésbé vagyok tisztában. Tudom, hogy embere válogatja, de az általános szokások érdekelnek, hgoy a kultúrának mennyire része a környezet tisztán tartása?

Tanárok egyébként, azt nem tudom, hogy Kína melyik részéből származnak.


2016. szept. 20. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem tisztasághoz tartozik, de egy ismerősöm albérletbe vett egy kínai nőt, konyhahasználattal. És amikor néhány hónap múlva újra nála voltam, azom homdolkodott, hogy hogyan tudná minél eéőbb kitenni, mert vastag olajréteg volt a konyhában mindenen, még az ajtón is. Pedig csak naponta egyszer főzött, és nem tudtuk kitalálni, hogy olyan rövid idő alatt hogyan rakódhatott le olyan vastagon az olaj. Persze, erről nem is tehet, de baj. És már a bejáratnál is érezni lehetett a nehéz szagot.

Pedig rendes nő volt, amit főzőtt, mindig kínálta is.

2016. okt. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!