Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Spanyolország katalán részein...

Spanyolország katalán részein megértik a spanyolt?

Figyelt kérdés
Pl: Barcelona, Valencia, Mallorca
2016. nov. 8. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem jártam még ott, feltételezem, hogy igen.

Végül is az ottani nyelv nem teljesen külön nyelv, inkább csak a ("tiszta" kasztíliai) spanyol egy tájszólása.

2016. nov. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

jézusom ... dehogy tájszólás, az bizony egy ugyan olyan külön nyelv, mint a magyar vagy a francia.


és megértik persze, sőt bezsélik is, bár mindegyik azt mondja nekem h azért igazán catalánuzl tudja kifejezni magát legjobban, na meg ők egész végig, egyetemen is így tanulnak, tehát érthető.


aztán az meg a másik h mivel utálják a spanyolokat, állandó a harc, ha turistaként mész oda akkor oké, de ha "igazi spanyollal", hát sok jóra ne számíts, a legapróbb baromságon képesek összekapni. de én konkrétan úgy is jártam már h egy madridival mentünk be Barcelonában egy üzletbe és mivel hallották róla h madridi, ki se szolgáltak minket és játszották az utálatost, ha meg előtte egyedül voltam, akkor mindig kedvesek voltak, nem volt gond.


úgyhogy megértik persze, de még válaszolni se nagyon hajlandók spanyolul.

(egyébként menj lejjebb, a catalán környék nem pont a legbarátságosabb része az országnak)

2016. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatot leszámítva a 2. válaszolóval teljesen egyetértek, meg tudom erősíteni, amit mond.
2016. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát pedig hidd el, nem lehet összehasonlítani se egy catalánt egy dél-spanyollal (mondjuk úgy bőven Toledo alatt, inkább Málaga vonalát ha nézzük). ahogyan egy bilbaoit se egy granadaival.
2016. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A katalán és a spanyol két nyelv. Spanyolországban azonban gyakorlatilag mindenki beszél spanyolul (is), tehát az említett vidékeken semmiféle nehézséget nem jelent, ha valaki spanyolul beszél (megjegyzem, az is csak kicsit, ha valaki se spanyolt, se katalánt nem beszél - a megértés egy bizonyos szintig szándék, és nem nyelvtudás kérdése, vannak gesztusok is a világon).

Saját tapasztalat alapján a katalán egy büszke, barátságos, vendégszerető nép. Spanyolul nem (katalánul meg pláne nem) tudván, soha sehol semmiféle megértési problémám nem volt. Igaz, nem irodalmi elemzéseket folytattunk, csak táplálkozni, lakni és tájékozódni kívántam.

2016. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

# 4


"hát pedig hidd el, nem lehet összehasonlítani se egy catalánt egy dél-spanyollal"


Nem arról van szó, hogy te kit kivel hasonlítasz össze, hanem arról, hogy nekem a katalánokkal is csak pozitív élményeim voltak. És nem tudsz arról meggyőzni, hogy ez nem így volt. :)


A dél-spanyolok is jófej emberek, szó se róla, de az ő vendégszeretetük mellé kicsit kevesebb higiénia társul. Na nem mintha engem ez zavart volna (én még voltam sorkatona, túlélem az ilyesmit), de a páromat annál inkább. :)

2016. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, te mikor jártál dél-spanyolországban és melyik részén, de én nem tapasztaltam a leírtakat. a catalánok bunkóságát viszont sajnos nagyon is. de oké, akkor kétféle tapasztalat, sebaj.
2016. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!