Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Cipőben otthon a filmekben?

Cipőben otthon a filmekben?

Figyelt kérdés
Az amerikai filmekben meg sorozatokban mindig utcai cipőben vannak otthon a szereplők, felteszik a kanapéra is. Ez ott tényleg így van, vagy csak nem mutatna jól a papucs/zokni a filmben?

2017. febr. 15. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Nálam is tiszta Amerika van. Nem halmozzuk a büdös cipöket az elöszobában, inkább rendesen takaritunk.
2017. febr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig kiakadok, mikor cipőben ülnek fel az ágyra. Nem tudom, nekem furának tűnik, hogy végigviszik a koszt a lakáson. Én a fürdőszobába se megyek be cipőben, hogy majd fürdés után a tiszta lábam koszos legyen.


De lehet, hogy csak időspórolás, elvégre telefonálás végén nem köszönnek el, ha elmennek otthonról, az ajtót nem zárják be, ha elhívnak valakit randira, sokszor nem is mondják, hogy hova, hányra mennek.

2017. febr. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kint jártam USA-ban ezen én is csodálkoztam.

Barátnőm lakásában a szobában vastag szőnyeg volt de simán bementünk cipővel, gondoltam biztos úgy vagy vele hogy ez úgy se a sajátja hanem bérli, tehát nem kell ezzel törődni :D

Aztán elmentünk a szülei házához. Már az ajtónál se kellett levetni a cipőt, gondoltam azt csinálom amit a barátnőm, mondom abból baj nem lehet. Parketta volt és amúgy száraz volt az idő, semmi sarat nem vittünk be.

Közben mutatták a házat és mikor mentünk fel az emeletre akkor látom hogy mindenki cipőben megy fel pedig ott végig szőnyeg volt, még a lépcsőn is ez a jó vastag szőnyeg, kb mintha vékony szivacson lépkednél.


Aztán kérdeztem a barátnőmet erről mert hogy Mo-n elvárás ha bemész valahova akkor leveted a cipőt az előszobában. Azt mondta hogy ők akkor csinálták ezt mikor megvették a házat, de pár év után már cipőben járkáltak a házban. 3 másik házban is jártam de ott is mindenki cipőben volt.

2017. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg a #3-nak! Amúgy nekem is fura, nem is csak a kosz miatt, hanem én jobban is érzem magam cipő nélkül otthon.
2017. febr. 16. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:

De ha száraz is az idő, az utca koszos. Ha otthon leesik a kaja, tudod, mennyire tiszta, mennyire van gusztusod hozzá, de utcáról nem eszed fel.


Pláne, hogy szőnyeg. Még ha parketta vagy kő lenne, amit könnyű felmosni, de szőnyeget mosni hetente azért nagy meló.

2017. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Az itteni utcakat ne ugy kepzeld el, mint Magyarorszagon. Eloszor is, itt nem latsz kutyapiszkot sem a jardan, sem fuvon, ergo, nem lepsz bele. Ugyanigy, nincs a jardan kopes, hanyas, meg a madarpiszok sem jellemzo. Csodalom, hogy a 3# valaszolonak nem tunt fel a kulonbseg. A jardakat a kevesbe forgalmas utcakon hetente egyszer takaritjak, mossak, a forgalmasabb helyeken naponta, hajnalban lemossak eros vizsugarral, akkor is, ha nincs rajta lathato piszok.

A masik lenyeges kulonbseg, hogy kocsival mesz mindenhova a tavolsagok miatt, ezert eleve keveset gyalogolsz, es a kocsidat tisztan tartod (ugye?).

Szoval, itt nem viszel haza a cipodon annyi mindent, mint Magyarorszagon.

Ettol fuggetlenul, az emberek 99%-a cipot cserel, ha hazamegy, ha nem is higieniai okokbol, hanem a kenyelemert.

Felhivnam a figyelmeteket arra, hogy a valo eletben nem mindig es nem minden zajlik ugy, ahogyan a filmekben latni, peldaul az urhajokon sem teljesen olyan az elet, mint a nyolcadik utas a halalban lattad:)

2017. febr. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.

Azt kifelejtettem hogy ugye ott tényleg nem olyan helyeken gyalogolsz mint Mo.-n, sőt nem is nagyon gyalogolsz. A kocsid a ház előtt van, beszállsz és mész pl a boltba. A házad előtt van beton és a bolt parkolója is betonos.

Gyalog max kutyát sétáltatni mész :D

2017. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!