Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek van különbség a...

Szerintetek van különbség a közt hogy vkire azt mondják hogy ősmagyar vagy nagy magyar?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 09:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nálunk ciki nemzeti érzelműnek lenni. Ha szeretsz magyarnak lenni, büszke vagy arra, hogy magyarnak születtél, vagy lehülyéznek, vagy lerasszistáznak. Egyszerűen nem értem, miért kell rossz szemmel nézni valakire, ha szán arra, hogy mondjuk népi motívumokat vigyen az öltözködésébe, esetleg szeretné, ha Magyarország egy erős, szép ország lenne.


Kérdésre a válasz: Ősmagyarozni azokat szokták, akik esetleg népiesen öltözködnek, nagymagyarozni pedig akik Magyarország régi határait akarják visszaállíttatni.

2010. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
köszi
2010. máj. 9. 13:39
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam, hogy bárkire is azt mondták volna hogy "ősmagyar", mivel ősmagyarok az államalapítás kora előtti magyarok, így ebben a formában jelenleg hülyeség ősmagyarokról beszélni.
2010. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Szokták mondani hogy ősmagyar csak igazán vidéken van sztem elterjedve.
2010. máj. 9. 14:26
 5/30 anonim ***** válasza:
63%

Kedves első válaszoló!

Nem nemzeti érzelműnek lenni ciki, hanem habzó szájjal gyűlölködni, az elcseszett életünkért a mocskosidegenelnyomómagyargyűlölőket hibáztatni, és minden idióta összeesküvés-elméletet elhinni, ha piros-fehér-zöldre/árpádsávosra van festve. Ha ezt nem csinálod, csak szereted a hazádat, azt épeszű ember nem fogja cikinek tartani.

2010. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

"Szokták mondani hogy ősmagyar csak igazán vidéken van sztem elterjedve."


Pont vidéki vagyok, és soha nem hallottam még, hogy bárkire is mondták volna. Na mind1

2010. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
A vidék alatt én konkrétan az alföldet értettem
2010. máj. 12. 14:40
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
Ergo csak az Alföldön élnek magyarok.
2010. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
80%
16:15: Szerintem nem a nemzetiérzelműek között kell keresni a gyűlölködőket. Aki nem érzi át a Székely Himnusz magasztosságát, és magyarnak hazudja magát, sőt még középszerű műdalnak is hívja az imádságot, az az igazi gyűlölködő az én szememben.
2010. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

Így vana hogy az előző mondta. Meg azok még a gyűlölködők, akik alig száz éve lettek csak emancipálva (keleti zsidók mint pressze meg friderikusz) és kinevetik az öreg magyart ha magyar népdalt énekel a megasztárban, önmagukat felsőbbrendűnek gondolva.


"A híres-hírhedt berlini kabarékban estéről estére azon röhögött a törzsközönség, hogy kifigurázták Trisztán és Izolda legendáját. Levizelték, kigúnyolták, kiröhögték mindazt, ami a németeknek fontos volt és szent. A cinizmus és a múlttalanság tobzódott minden este Berlin fülledt lokáljaiban. Aztán egy este megjelentek a nagyon szőke, nagyon kék szemű, horogkeresztes karszalagot viselő német fiúk, és felismerhetetlen péppé verték a bártulajdonos arcát a pult szélén..."

2010. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!