Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen hozzáállás szükséges...

Milyen hozzáállás szükséges ahhoz hogy magamévá tegyem az informatika megértéséhez szükséges gondolkodásmódot?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ehhez a tudományhoz szükséges egyfajta absztrakt látásmód/szemlélet. Szeretném megérteni hogyan lehet így, ezen a módon látni és értelmezni a dolgokat hogy könnyebb legyen a tanulás. Most kezdem az egyetemet. Mit kellene gyakorolnom ? Nyilván nem konkrét matekpéldákra gondolok itt... aki érti érti, a trollokat lepontozom (Ha ezért jársz ide, egészségedre)
2016. aug. 24. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Óóó, szerintem túlbonyolítod .

Nagyon egyszerű, még a való életben is ezeket alkalmazod :) Csak még nem tudsz róla.

- Gyakorolnod egyébként semmit sem kell, ha felvettek, akkor azok alapján megvan az azon suli azon szakjához való tudásod, a többit meg majd ott a szemeszterekben leadják -


Mivel azt mondtad, hogy ne egy matekpéldával kell jönni a választ adóknak, így én egy folyamatábrát mutatok meg neked , ami az informatikában ismert és egy verset struktúrál : [link]


Azt viszont sajnálom, hogy nem akarsz matekpéldákat hallani , mert pontosan azt kell használni, mint egy egyenletnél. Mindent nézni kell, minden lehetőséget.



A tanuláshoz meg kitartás kell ...

Remélem segítettem.

2016. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaj a lényeg lemaradt ( még az előző vagyok )

Szóval a valós életben is ezeket használod, csak nem tudsz róla részt nem fejtettem ki szerintem eléggé :

- Te sem úgy töltesz meg egy poharat, hogy órákon keresztül csorgatod bele a vizet, hanem csak addig ameddig kell ( túlcsordulás )

- Te is addig mosod a piszkos kezed, amíg tiszta nem lesz ( addig csinál valamit, amíg )

- Te is csak akkor mész le a boltba kenyérért, ha nincsen ( elől tesztelő ciklus -> Nincs kenyér , akkor boltba mész -> Feltétel ; ha az teljesül ( pl van kenyér ) tovább lép , ha nem teljesül ( nincs kenyér ), akkor hajtja végre a benne foglalt feladatokat ( lemegy a boltba )


Ilyenekre gondoltam , és próbáltam nagyon hétköznapi dolgokról beszélni, igaz infós vagyok, egy ideje ebben mozgok, de én se tudok egy 1000011110-es szöveget értelmezni rögtön :)

2016. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Tudok C nyelven programozni, ismerős a while, if, for..... a túlcsordulás nem, de az asszem JAva...
2016. aug. 26. 18:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyeske vagyok,

mindenhol van túlcsordulás... :) Az nem nyelvspecifikus dolog...

2016. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!