Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ismeri valaki a muzulmán...

Ismeri valaki a muzulmán esküvők szimbólumait?

Figyelt kérdés

Több muzulmán (algériai, marokkói, tunéziai) esküváre meg voltam már híva, és mindig kb. egyformán zajlottak le.

A kérdésem az lenne, hogy miért van a menyasszony keze és karja hennával befestve, és mik azok a jelek, amiket ott látni?

Miért kell a menyasszonynak háromszor, néha négyszer is ruhát váltania?

A már megkötött házasság után a férj miért csak a felesége homlokát csókolhatja meg?

Mit jelent az a szokás, hogy a házasfeleket külön-külön, férfiak által tartott hordozószkben viszik a vacsora helyére?

Elnézést, hogy ilyen sok kérdést tettem fel egyszerre, kérem, aki valamelyikre tudja a választ, magyarázza el, legyen szíves!

Köszönöm.



2017. jún. 28. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Már ha több esküvőn voltál miért nem ott kérdezted meg? Ott nyilván tudják ennek az okát vagy mondani valóját.
2017. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tanácsot kértem, hanem felvilágoításokat.

Ha itt kérdezem meg, annak nyilván megvan az oka.

Ezért kár volt koptatnod a gépedet!

2017. jún. 28. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Beírtam a yahoo-ba a "muzulmán esküvő"-t. Kijött egy csomó. Beleolvastam néhányba, részletesen ír mindenfélét.


Engem nem érdekel, de meg lehet nézni.

2017. jún. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Látod kérdező, kitudnád te is keresni, ha nem lennél ilyen beképzelt. Mindenki tökéleteset válaszolt.
2017. jún. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A henna elvileg a szerencse jele (a voros szinhez van koze, ha jol emlekszem valami ilyesmit mondtak). Ruhavaltasokat en meg nem tapasztaltam (en csak a torok szokasokat ismerem:)), az meg teljesen normalis hogy csak a homlokat csokolhatja meg. Rokonok es masok elott semmilyen szexualis dolognak helye nincsen. Az csak a ferje es a felesegre tartozik. Ezt a szekeset en nem ismerem ismet.
2017. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ!

A különbségek nyilván abból adódnak, hogy az általam látott esküvők mind Afrika északi részéből származó férfiak és nők házassága volt, ahol kicsit mások a szokások, mint a törököknél.

De utána fogok nézni a többinek is.

2017. jún. 29. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!