Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az iszlám országokban kötelező...

Az iszlám országokban kötelező vallásosnak lenni? Az, hogy valaki muzulmán, az adottság, mint az állampolgársága? Nem mondhatja azt, hogy őt az egész vallás hidegen hagyja?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Némelyik megengedőbb, némelyik kevésbé. Bizonyos országokban vallási rendőrségek működnek, amelyek köteleznek arra, hogy az előírások szerint öltözködj, borotválkozz, járj imára, ne szegd meg a Ramadánt, stb. Változó, hogy más vallást vagy ateizmust mennyire tolerálják, sok muzulmán országban vannak pl. keresztény közösségek, de előfordulhat, hogy instabilitás esetén célponttá válnak, mint ahogy az is, hogy egy még diktatórikusabb vezető vegzálni kezdi őket.
2015. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen!
2015. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Vannak liberálisabb muszlim országok, ahol nem gáz (pl. Marokkó, Libanon, Törökország, Indonézia).
2015. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a legtöbb országban is köteles vagy ezekért. És sokan azért szidják őket, holott ők ott építették a hazájukat, megmaradtak a vallások. Ateistáknak még a nagyon toleráns országokat sem ajánlom.
2015. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: fingom sincs, mit akarsz mondani, fuss neki újra. Ha jártál már Jordániában, akkor tudod, hogy nem sokra mentek a nagy vallásosságukkal a városépítésben, míg Európa tök vallástalan nyugati országai a világ legfejlettebb infrastruktúrájú helyei között vannak.
2015. máj. 9. 15:12
 6/13 A kérdező kommentje:
Általánosságban inkább fordítva igaz, amit írsz: minél vallásosabb egy ország, annál elmaradottabb, sok tekintetben. Pl. Dél-Olaszország, Spanyolország, Latin-Amerika jórésze és az összes arab ország... az iszlám világban is csak azok az országok tudták valamire vinni, ahol nem veszik olyan komolyan a vallásosságot, meg nem fonódik össze annyira a világi és egyházi hatalom (Törökország, Tunézia). Ja, meg azok, ahol sok olaj van a föld alatt. Ott egyik felhőkarcolót húzzák fel a másik után, meg veszik a rózsaszín Bentley-ket meg luxusjachtokat a fogalmatlan sejkek, miközben a pakisztáni vendégmunkások éhbérért dolgoznak.
2015. máj. 9. 15:15
 7/13 anonim ***** válasza:

"Általánosságban inkább fordítva igaz, amit írsz: minél vallásosabb egy ország, annál elmaradottabb, sok tekintetben."


Nem, ez ebben a formában nem igaz.

Spanyolország és Olaszország már régóta nem olyan vallásos, mint volt valaha és amilyennek még mindig hiszik, nagyon kevesen járnak csak templomba.

És valószínűleg a gazdasági fejlődési lemaradásuk összefüggésbe hozható a vallástalanodással is, mindkettő a félresikerült modernizáció terméke.


Ha meg globálisan megnézed, Japán, Dél-Korea és a Kistigrisek - ezek mindegyike elég jelentős mértékben vallásos társadalom.

2015. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Muszlim ország, és muszlim ország között is hatalmas különbség van, azért nem ugyan az a helyzet Azerbajdzsánban mint Jemenben, összesen pár ország van ami hivatalosan is "iszlám állam", tehát sari'a-t használnának, és ezekben álatalában nem azt a gond ha valaki pl. ateista, hanem inkábba az ha nem egy az állam által elfogadott irányzatot követ, itt nem csak a siita-szunnita ellentétrő, van szó, mert mind két irányzatot belül sok sok különböző iskola van, de a legtöbb muszlim országban nem csinálnak belőle nagy gondot ha valaki ateista, persze ez most nem Afganisztánra, vagy Szaudira értendő. Érdekes, hogy például Indonéziában 8 állam által elismert vallás van, tehát népszámláláskor, mindenki meg kell jelöljön egyet, a lakosságnak egy olyan 8-10 %-a ateista, de ők is meg kell jelöljenek egy vallást, ami általában az iszlám szokott lenni, de az már senkit se fog érdekelni, hogy akkor ő jár-e mecsetbe, míg vannak olyan országok is, amelyek, kifejezetten iszlám ellenesek, Törökorzságban pl. pár évvel ezelőttig nem lehetett kendő en egyetemre járni, Tunéziában, az arab tavasz előtt, a titkos rendőrség figyelte, hogy hajnali ima idején hol kapcsolják fel a villanyt, es aki imádkozott, azt letartóztatták (!!!!), És sok ehhez hasonló példa van még, tahát Európában sokszor könnyebb vallásos (nem radikális, csak vallásos) muszlimnak lenni.
2015. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező a vallásosság. Azt megteheti egy muzulmánnak született, hogy nem veszi annyira komolyan a vallását, és mondjuk nem jár el a mecsetbe, de nem tagadhatja meg a vallását. Az ateizmust nem ismerik el a legtöbb iszlám országban, sőt más vallásokat sem, csak a 3 ábrahámi vallást: keresztény, zsidó és muszlim. Az első kettőből áttérhetsz muszlimnak, de aki egyszer muszlim, az már nem változtathatja meg (papíron). Ez a vallási besorolás nemcsak egy papír egyébként, hanem meghatározó sok területen, többek között a házasság kérdésében. Muszlim nő nem házasodhat más vallású férfival, muszlim férfi viszont elvehet pl. keresztény nőt.
2015. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Aha. Már csak egy kérdésem van:



Az államnak MI A F*** KÖZE VAN HOZZÁ, HOGY NEKEM MI A VALLÁSOM?!!!



Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy hogy alakulhatott ez így ki, hogy hogy lehetnek ilyen öntudatlanok az emberek. Létezik a vallásnál személyesebb dolog? És ezt akarja előírni az állam? Mi az istent érdekli??



De komolyan, túl a dühöngésen: soha nem értettem, hogy államok mi alapján szólnak ebbe bele. Már töritanulásnál sem értettem, hogy miért léteznek egyáltalán vallás alapú háborúk. Ugye akkor kerülünk konfliktusba, amikor érdekeink ütköznek valakivel, és akkor történik ez meg, ha félünk, hogy a másik valami olyat tesz, ami ránk károsan hat. Na most, azt magyarázza már meg nekem valaki, hogy ha a szomszédom protestáns, én meg keresztény vagyok, akkor nekünk, azon túl, hogy elismerjük ezt a különbséget, mi a fene dolgunk van egymással? Ő a jobb oldali templomba megy, én a baloldaliba. Kész. Mi a fenének háborúznak ezért országok? Miért nem tudnak különböző vallású csoportok egymás mellett nyugisan élni?


(persze sejtem a választ: azért, mert az egész a legritkábban a vallásról szól, a vallási különbség az egy olyan tényező, amit ürügyként lehet használni mindenféle célú háborúhoz)

2015. máj. 12. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!