Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szokás még a gyerekek fejére...

Szokás még a gyerekek fejére barackot nyomni?

Figyelt kérdés
Illetve van egy másik hasonló, ámde nem teljesen megegyező viselkedésforma, tudniillik, amikor valaki "kokit ad" a másiknak.

2017. júl. 21. 01:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
remélhetöleg nem, ez annyira visszataszíto dolog (volt)
2017. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
érdekes, ahogy változik a kúltúra és a közfelfogás, főként idegen behatásokra (USA + angolszász).
2017. júl. 21. 17:27
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nem volt rossz. Mindig megkérdezték, hogy "kérsz barackot?" és -persze már tudtam, hogy mi lesz- amikor mondtam, hogy igen, akkor körbefordították az ujjukat a fejem tetején. És mindig vigyáztak rá, hogy a masnisan befogott hajamat ne tegyék tönkre.

Volt, aki azt is megkérdezte, hogy jobb kézzel vagy bal kézzel kérem.


De mintha inkább férfiak kérdezték volna.


És volt, hogy azt kérdezték, hogy "cvikipuszit" kérek-e. De így hirtelen nem emlékszem, hogy az mi is volt. Az mintha bent lett volna, ülve és nem utcán, találkozáskor, állva.


"kokit" vagy mit nem kaptam, nem is tudom mi az.

2017. júl. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

a kokit ökölbeszorított kézzel adták :D


vagy pedig vidéki iskolákban úgynevezett cseregolyóval, amit tölgyfák alatt lehet találni, rücskös felületű tölgyfagubacs, éppen ezért "cserekókó" néven is emlegették, mivel egyesek azzal adták a "kokit" :)


valamint kifúrva az úttörő illetve a kisdobos nyakkendőre húzták rá (gesztenye mellett) amolyan amerikai nyakkendő mintára rögzítve azt

2017. júl. 22. 04:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
És akkor a koki, az fájt? Ha fagolyó volt, akkor biztos, ugye?
2017. júl. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát persze, az már fájdalmasabb "barack" volt. Csak úgy simán kézbe fogták azt a cserekókuszt, nem pl madzag végén suhintották meg.
2017. júl. 22. 15:52
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerencse, hogy kikoptak a szokásból.
2017. júl. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
De a barack nem fájt egyáltalán. Nekem nem.
2017. júl. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Igen megalázó dolog, szerencsére már nem sok bunkó csinálja.
2017. júl. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
Már csak a nagybácsim ad, ha összedob néha a sors. Nem tudom mi ez a barack ellenszenv, én mindig nevettem rajta :D most is úgy fogom fel, bohó szokás.
2017. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!