Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Honnan ered a gyerekek fejére...

Honnan ered a gyerekek fejére barackot adás? És hogyan kell igazából rendesen adni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit jelent pontosan, nem is tudom. Csak hogy kedvesség. De nem vagyok biztos benne, hogy kislánynak is adható, mert összekuszálhatja a haját.

#fiú #gyerek #kislány #barackot adni
2016. máj. 2. 01:49
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom honnan ered, es azt sem, hogy hogyan kell rendesen adni.

En kaptam gyerekkoromban, kb olyan erzes, mintha a fejedre koppintananak. Nem kedvesseg. Megalazo. En egy ido utan meguntam, es bokan rugtam, aki adta. Tobbnyire kaptam erte egy pofont, amire kifejtettem, hogy ha te fejbevaghatsz, akkor en bokanrughatlak. Erre te pofon vagsz, akkor en megint beled rughatok. Es ha nem tetszik, akkor elmegyek a gyamugyre es feljelentelek hogy fejbevagsz es utana megversz.

Leszoktak rola, gyorsan.

2016. máj. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

"De nem vagyok biztos benne, hogy kislánynak is adható, mert összekuszálhatja a haját."


És akkor mi van? :) Egy kislánynak ha nem nagyon burokban nevelik, akkor egy barack fogja a legkevésbé kuszálni a haját. Egyébként lehet a barackot kedvesen is adni, meg nevelő jelleggel is, attól függ mennyire nyomod rá a fejére az ujjaidat.

2016. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Hogy honnan ered a szokás, azt én sem tudom.

A gyerek rosszalkodott, de nem akarták testileg bántalmazni vagy nem érte el azt a szintet, akkor megbarackolták. Ez amolyan ejnye-bejnyének számitott. " Ne rosszalkodj, mert megbarackolak" - mondták a felnőttek. Nevelő szándékból fakadt. Ha valami suhanc tette volna én is megrúgtam volna.

2016. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 esopus válasza:
23%
zsidó hagyomány ha nincs a gyerek fején kipa vagy baseball sapka akkor barackot kap.
2016. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A kérdezőnek aban igaza van, hogy egyfajta (félreértelmezett) kedvesség szándékával is adják. Szóval nem feltétlenül ejnyebejnye, csak amolyan emlékeztető, hogy hol is van a helye a rangsorban, ÉN vagyok a felnőtt, aki ezt megteheti, de azért én kedvelem a kis maszatos pofiját, üngyümbüngyükémnek, nesze aegy barack. Mindenképpen benne van a gyerekkel szembeni felsőbbrendűség kifejezése.


Felnőttek között olyasmi módon, mint pld valakinak a vállára tenni a kezünket: a beosztottunkkal szemben (mondjuk brigádvezetőként) megengedjük magunknak a gesztust, "mert megtehetjük", és áttételesen ezzel is kifejezzük a magasabb rangunkat, átkaroljuk a kis melós: "gyere Gézukám, megmutatom a tervrajzon, hol kell folytatni az ásást". Ugyanezt (mondjuk ugyanolyan brigádvezetőként) a felettünk álló vezérigazgató felé már súlyos függelemsértés lenne. Átkarolom: "Jöjjön Brachovácz úr, megmutatom hol tartunk a munkálatokban"???

2016. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tőlem meg megkérdezték mindig, hogy kérek-e barackot.

Szerintem, nem volt benne semmi felsőbbrendűség, vagy én vagyok a felnőtt-te meg a gyerek szemlélet, attól eltekintve, hogy csak az tud barackot adni, aki kb. annyival magasabb a gyereknél, hogy a karja a gyerek feje fölött van.


Olyasmi volt csak, mint amikor nagyot mondott vagy füllentett a gyerek, és megkérdezték, hogy nem puha az orrod?

2016. máj. 2. 14:58
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyerekként még nyilván nem úgy élted át. Vag yinkább, a gyerek számára nem tűnik fel, mert hiszen az neki a normális, hogy a felnőtt a felsőbbrendű, az okosabb, erősebb stb...
2016. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet, de ha azt mondtam, hogy nem kérek -mert nem tetszett, aki kérdezte- , akkor csak nevettek, és semmi nem történt.


És nem vagyunk zsidók, szerintem, akik kérdezték, se voltak azok, csak egyszerű magyarok. Szóval nem lehetett amiatt, hogy nem volt a fejünkön a zsidó fejfedő.

Bézból sapka meg pláne nem volt régen, az csak nemrég jött divatba, nem?

2016. máj. 2. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
sok szokást úgy vettünk át más kultúrákból, hogy közben némiképpen módosult az értelme, a tartalma... szerintem könnyen meglehet, hogy eredetileg zsidó szokás, miért is ne, - és ettől még a nemzsidó gyerekeket is ugyanúgy megbúbolják, ha nem olyan az öltözetük, viselkedésük stb amit az ő kultúrájukban várnak el.
2016. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1-es a barackozás nem ütés és emiatt a gyámügy nem is fog megbüntetni. Sőt kinevetnek téged aztán még lehet te kapsz a rúgásaid miatt😂😂😂😂😂😂
2022. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!