Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen olyan témák vannak,...

Milyen olyan témák vannak, amiben minden második ember szakértőnek hiszi magát?

Figyelt kérdés

Én orvosnak tanulok, és észrevettem, hogy az egészséges életmódról / gyógyításról mindenki szakértőnek hiszi magát.


Továbbá az ország tele van nagyhangú gazdasági/pénzügyi szakértőkkel is, csak érdekes módon egyik sem gazdag.


Milyen ilyen területek vannak még?


2017. szept. 5. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon két dologhoz mindenki ért. A focihoz és a magyar őstörténethez.
2017. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A történelmet és az ok-okozati összefüggéseket mindenki jobban tudja a történészeknél.
2017. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézz be a politika témakörbe, vagy egy vegán-mindenevő vitába, merem állítani hogy ott még alá is becsülted az önjelölt szakértők arányát ezzel a minden második emberrel! :D
2017. szept. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a GYK-n a szex terén is sok profi van. A közéletben még menő a számítástechnika, az autótudósok és az ezoterikusok is.
2017. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kutyák, valamiért mindenki tudja, hogyan kell kutyát nevelni és tartani még akkor is, ha nekik soha nem volt.

Nyelvtanulás, mindenki tudni véli, hogy mik a legnehezebb és a legkönnyebb nyelvek annak ellenére, hogy a nyelvészek szerint nincsenek nehezebb és könnyebb nyelvek, tudják, hogy a magyar a legkifejezőbb ( mivel más nyelveket nem beszélnek rendesen, ezért természetesen nem tudják kifejezni magukat).

Az egészség témában is igazad van, viszont itt látom sajnos azt is, hogy ha én nem nézek utána dolgoknak, akkor meg vagyok lőve, kevés olyan orvossal találkoztam, aki nem úgy áll hozzá, hogy "én ezt tanultam 30 éve, akkor ez így van", függetlenül attól, hogy már rég mást mond a tudomány, illetve sok alternatív terápiás lehetőség segít sokaknak, annak ellenére, hogy az orvos nagy mellénnyel elutasítja. Szóval sajnos nekem is tájékozódnom kell, nem elég arra hagyatkozni, hogy majd az orvos meggyógyít.

2017. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utolsót is felpontoztam, bár tökéletesen illusztrálja a példámat!

A tudomány elveti ugyanis rendszerint az alternatív terápiákat, ha ugyanarra gondolunk. Az utánanézős emberek forrásait sajnos vagy nem hozzáértők írják, vagy az is gyakori sajnos hogy x milliós összegekkel lefizetnek egy orvost hogy adja a nevét egy áltudományos marhasághoz.

2017. szept. 6. 12:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos pedig elég sok problémámat sikerült úgy kikúrálni, hogy az orvosok semmit nem segítettek, de én utánanézve szépen rendberaktam. Lehet ezen tiltakozni, de amikor pl az állatorvos kijelenti, hogy a kutyának azért rózsaszín az orra, mert autoimmun beteg, de én meg tudom, hogy a rózsaszín orr fajtajellegzetesség (tényleg nem volt baja), vagy amikor az orvos kijelenti, hogy a tüneteim nem lehetnek D vitamin hiány miatt, inkább felír 100 féle tesztet, de egyik sem mutat ki semmit, majd beveszek némi D vitamint és 1 nap múlva kutya bajom, akkor azért elgondolkodom, hogy tényleg az orvos a mindentudó? Alternatív terápiák: igen, nagy részük bullshit, de amikor ízületi gyulladásaim voltak és a sokadik orvos sem tudott segíteni, majd kipróbáltam a gluténmentes táplálkozást és elmúltak, akkor azért eléggé meggyőzött, hogy az elvileg nem létező nem-cölikáliás gluténérzékenység mégis létezik. Sajnos sok rossz tapasztalatom volt, ami miatt úgy gondolom, hogy nem szabad vakon bízni az orvosokban. Kár, hogy te is olyan orvos leszel, aki szerint a betegnek kuss a neve, csak kövesse vakon az utasításaidat, mert te vagy Az Orvos.
2017. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert a magyar ember mindenhez IS ért.
2017. szept. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Volán Bátor válasza:
Hát az igazságszolgáltatás is ilyen, különösen kinek-kinek a saját igazsága...
2017. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rossz a hozzáállás. Úgy kell tekinteni a legtöbb párbeszédet, főleg az ismeretlen forrású internetes kommunikációt, hogy az emberek csupán véleményeket mondanak el. Ezzel ötleteket/lehetőségeket tárnak a nagyközönség elé, ami előbbreviheti a kérdező vagy mások gondolatait is.


Ha hiszékenyen állsz hozzá akár a gyk-hoz, akár bármi más forráshoz, akkor ne csodálkozz, hogy 1 eldöntendő kérdésre 3 fajta választ kapsz legalább.


Pont az egészséges életmód az, ami -csak amióta az eszemet tudom- már legalább 3x változott. Vagyis a papíros szakértők változtatták a véleményüket. Ilyen pl. a margarin/vaj, kálium vagy nátrium klorid, és ennek beviteli mennyisége... Étolaj-zsír. Több nem jut eszembe, szerencsére borzalmas a memóriám.


Már nem is tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint ma egészségesebb e a margarin, mint a vaj, vagy nem.

2017. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!