Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Magyar ember miért nem...

A Magyar ember miért nem igényes ember?

Figyelt kérdés
Mi Magyarok miért elégszünk meg akkor is azzal amink jelenleg van ha megtehetnénk azt is hogy a régit eldobjuk és újat vegyünk a helyére ? Miért van az hogy a legtöbb embernek nincs igénye új meg esetleg drága dolgokra ? Azokat természetesen meglehet érteni akiknek a havi bevétel 50 és 200e ft között van de akiknek a fizetésük mondjuk 500e ft fölött van és persze teljesen legálisan "felsőbb vezetők,cég tulajdonosok stb " ez a réteg is teljesen úgy él mintha 150-200e ft-ból kellene megélnie.Ezek a felsőbb vezetők vagy cégtulajdonosok is megelégednek a 10-en akár hány éves autójukkal azzal a címszóval hogy amíg működik nem veszek másikat meg a még a számítógépem működik minek vegyek másikat , még a ház falam nem dől ki addig minek költsek ház felújításra stb stb stb. Ez a fajta gondolkodás és alap elvek miért él a Magyar emberben minden rétegnél ? Így körül tekintve ezt a dolgot más is megfigyelte már ? Mit gondoltok erről az egészről ? Meg lehet ezt a kérdést válaszolni annyival is hogy a Magyar ember nem igényes ember és pont ? Kiváncsian várom hogy ki mit gondol.
2017. febr. 4. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Mer akinek új van azt nem szabad használni amíg a régi javítható, el kell csomagolni, es el kell tenni későbbre.
2017. febr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem költ ilyenekre, az valószínűleg költ másra - nem hiszem, hogy bárki csak feldobálná az ezres bankjegyeket a padlásra, aztán néha felmenne átforgatni gombos villával hogy ne penészedjenek össze... :)


Nálam mondjuk a ház meg a számítógép olyan amire nem sajnálom, de hiába lenne pénzem egy 12 éves autóval járok. Vehetnék újabbat vagy újat is akár, de minek? Azt a pénzt kiválóan el tudom költeni úgy, hogy jobban élvezem: veszek mondjuk felszerelést a műhelyembe barkácsolni, pl. csápos emelőt, hegesztőkészüléket, nyomatékkulcsot. Vagy még egy motort. Vagy egy újabb bukósisakot.

2017. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az az igénytelen, aki a magyar szót nagybetűvel írja.
2017. febr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Te miért nem vagy igényes az anyanyelved használatát illetően?

Egyébként fogalmi zavaraid vannak. Az igényesség korántsem azt jelenti, hogy csak azért, mert megtehetjük, évente lecseréljük, amink van és mindenből a legújabbra és legdrágábbra vágyunk.

2017. febr. 4. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kérdésre kellene válaszolni nem azon törni a fejét az utolsó kettőnek hogy valahogy bele kössön a másikba, ez is tipikus MAGYAR mentalitás egyébként meg semmiféle zavarom nincs az igényességet arra értettem hogy tegyük fel egy 15 éves Swift-el járok de járhatnék egy 2-3 éves BMW-vel is de maradok a szakadt Swif-nél mert jólvan az... Vagy lehetne egy vadi új felsőbb kategóriás laptopom a munkához de jólvan az a régi fél évente szervízbe hordom laptop is...Vagy rozsdás a csatorna a házon és a cserepet is már megette az idő de jólvan az amíg bírja és lehetne még ezeket sorolni.Az én véleményem szerint a MAGYAR emberek többsége nem igényli a szépet és a jót csak a szükségleteket hogy mindegy milyen az adott használati eszköz csak működjön stb.Példaként..A mi házunk teljesen rendben van és amit tudunk mindent igyekszünk a párommal széppé tenni benne kívül és belül is valamint van egy jó állapotú Passat-unk is...Ha tehetnénk és engedné a pénztárca biztos hogy lecserélnénk az újabbik modell-re amiben több felszereltség van erősebb motor stb.Valamint biztos hogy több és szebb bútor kerülne a házba is stb stb.Tehát erről beszéltem.. Az igényességet ebből a szempontból közelítettem meg.
2017. febr. 4. 05:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek többségében egyszerűen arról van szó, hogy az embereknek tényleg nincs pénzük. Azért a nettó 500 felett keresők nem olyan vastag réteg.


Amellett ha kinyitod a szemed, láthatsz nagyon drága házakat és vadonatúj felső kategóriás kocsikat az utcán.


Amellett az autó nagyon rossz befektetés, én is szívesen vennék egy újat, de nem szívesen hagynám a lakótelep parkolójában, kertes házra meg még tényleg nincs pénzünk. Két tíz év körüli kocsink van. Mindent a maga idejében.


A magyar ember hozzászokott, hogy tartalékol, ki tudja mit hoz a jövő? Ha ma megveszem azt az x milliós kocsit, nem lehet, hogy holnap kenyérre kell majd az a pénz? És ha megbetegszem, nem tudok melózni? Ki támogatja majd az idős szülőket, neveli, iskoláztatja majd a gyereket?

2017. febr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Nézz utána a "meglehet" szó jelentésének.

Amúgy amit te írtál, az a pazarlás. Közönséges és durva pazarlás.

Azt ugye tudod, hogy ezzel most már pár évtizeden belül tönkretesszük a Földet?

Utána meg már nem lesz ilyen kérdés, mert nem lesz semmi elpazarolni való. A következő nemzedék örülni fog majd, ha él.

2017. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"az igényességet arra értettem hogy tegyük fel egy 15 éves Swift-el járok de járhatnék egy 2-3 éves BMW-vel is de maradok a szakadt Swif-nél mert jólvan az.."


Én kifejezetten szerettem a Swiftemet, amikor volt. Nem kellett évente szervizeltetni kötelező jelleggel százezrekért, nem evett 8 litert alapjáraton, nem került egy lámpatest 150.000 Ft-ba, egy kuplungtárcsa 300.000 Ft-ba rajta, nem került a biztosítása 15.000-be havonta, nem veszített az árából évente egymilliót, stb., mint egy mai luxusautó. Sajnáltam, mikor el kellett adnom, és ma is szívesen visszaülnék bele. És nem csak azért mert lényegesen kevesebbe kerül, hanem mert jó volt vezetni.


A házra meg mindig költeni kell, az egy ilyen bicikli. Ha valaki nem teszi, akkor később akár a többszörösét is rá kell költenie. Pl. most nem csináltatom meg a tetőt, mert jóvanaz. Viszont ha beesik az eső, akkor elázik a gerenda meg a fal, és a tetőcserepek egy részének az 50.000-ből való lecserélése mellé jön még egy félmilliós ácsmeló meg egy 200.000-es festés is. De ez csak egy példa a sok közül. Aki havi 500 nettót kap, az biztos hogy nem fogja hagyni lerongyolódni a házát, mert feléri ezt ésszel (és pénzzel is).


"Az én véleményem szerint a MAGYAR emberek többsége nem igényli a szépet és a jót "


Véleménye mindenkinek lehet, de az nem feltétlenül fedi minden esetben a valóságot (sőt).


"valamint van egy jó állapotú Passat-unk is...Ha tehetnénk és engedné a pénztárca biztos hogy lecserélnénk az újabbik modell-re amiben több felszereltség van erősebb motor stb."


Gratulálok, igazi fogyasztói társadalmi ember vagy :) Csak azért lecserélni egy egyébként minden igényt bőségesen kielégítő autót, mert van belőle újabb, és az 3 lóerővel többet tud vagy épp már a fejtámaszba is fűtést szereltek. (És itt most nem arról van szó, hogy kezdenének előjönni mindenféle bajai, vagy már 16 éves és a környezetvédelmi szempontoknak kezd nem megfelelni, így lassan nem fognak vele beengedni a belvárosba, vagy valami hasonló.) Mert a szavaidból azt veszem ki, hogy tökéletesen működik az autód, és teljesen meg is vagy elégedve vele. Ha viszont így van, akkor miért is akarnád lecserélni? Csak azért, mert van belőle újabb? Az legfeljebb arra jó, hogy felvághass vele a szomszédok vagy az ismerősök előtt. Ez pedig már nem igényesség, hanem inkább magamutogatás, exhibicionizmus kérdése. De semmiféleképpen se nem ésszerű, se nem gazdaságos lépés lenne.


Szóval én azt gondolom erről az egészről, hogy a magyar emberek többségének nincs pénze, ezért nem járnak új autóval. Akinek viszont van pénze, annak meg azért van, mert tud mérlegelni, és belátja azt, hogy igazi pénzszórás kétévente lecserélni az autót a legújabb modellre, ezért nem is teszi meg. (Kivéve ha pl. egy márkakereskedés vezetője, akiknek érdekeltsége van az új autókban, vagy valami egyéb "speciális" ok miatt.) Tudja azt is, hogy egy autó, ha normálisan karban van tartva, szervizeltetve, akkor sokkal gazdaságosabban jön ki ha kb. 10-12 évig használja, mintha kétévente lecserélné (kb. kétévente jön ki valami újabb vagy facelift modell). Az így megspórolt pénzt pedig inkább visszaforgatja a cégébe, befekteti máshol, a hobbijára költi vagy elviszi belőle a családját egy kéthetes nyaralásra, amik fontosabbak neki, mint az, hogy a három éves autója már "öreg".


Egyébként pedig mindezeken túl, úgy vettem ki a szavaidból, hogy konkrétan csak a házat és az autót tudtad felhozni példának, semmi mást. Az élet azért annál lényegesen többől áll, hogy mennyit költesz a házra és az autóra, vagy hogy milyen házad és milyen autód van. Persze, van aki megreked ezen a szinten, és utána mindenki mást igénytelennek lát, aki nem úgy él mint ő... ;-)


Ne vedd magadra, csak vicceltem az utolsó mondatommal, csak csipkedlek. Mint ahogy remélem, hogy te is csak frocliztad a magyar emberek többségét a kiírt kérdéseddel.


Peace!

2017. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért vicces, hogy a kérdező emleget kötekedést.

Aztán ő fikázza a magyar embereket.

:D

2017. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán értitek a kérdést.Konkrétan tovább bontva a témát én arra céloztam hogy akiknek nettó 500e ft fölötti bevétele van és tegyük fel hosszú éveken át gyűjtögetett és rendelkezik 50-60M forintal és mellette állandó bevétellel az az ember miért ne engedhetne meg magának a 15-20 éves autója helyére egy 2-3 éves prémium autót ? Ez pazarlásnak és felesleges pénz kidobásnak minősül ? Egyébként meg nem csak házra meg autóra akartam konkrétan célozni ezekkel csak főbb példákat akartam kifejezni.Valamint koránt sem arról beszéltem hogy 2-3 évente cserélgetni a holmikat meg koránt sem a felvágásról beszéltem csak arról hogy rengeteg ember megtehetné hogy egy kicsit magasabb szinten éljen , úgy hogy nem zavarná meg a pénztárcáját de nem teszik meg mert a spórolás és a gazdaságosság alap elv csontig van mélyen majdnem mindenkiben.Ami pedig engem illet és a személyes életemet nem azért vennék egy újabb Passat-ot hogy felvágjak a szomszédnak hogy nézd csak mim van stb. hanem azért mert jobb a szép és új a régi rossznál hiába nincs még gondja baja a réginek meg ugye az butaság hogy 3LE-vel tud többet meg 1-2 extra semmi több de inkább hagyjuk ezt,ez csak egy személyes alap elv és nézet és nem is ezt jöttem ide fitogtatni csak érdekeltek volna a vélemények hogy szerintetek az a réteg miért él úgy ahogy...
2017. febr. 4. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!