Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van minél tovább...

Mi értelme van minél tovább kihúzni az életet?

Figyelt kérdés
Miért gondolják az emberek, hogy minél tovább kell élni, bármi áron? Az olyan öregek, akik nem bírják már ellátni magukat, állandóan fájdalmaik vannak, alig tudnak mozogni és mindig azt hajtogatják, hogy bárcsak meghalnának, talán jól jártak a hosszú élettel? Én ilyen helyzetben inkább önként véget vetnék a szenvedésemnek. Jobb úgyse lesz, akkor nem mindegy? Egyáltalán, miért jó megêrni az öregkort? Egyértelmü, hogy a fiatalkor a legjobb. Aki fiatalon nem élvezte igazán az életet, az megszívta, mert soha vissza nem térö lehetöséget szalasztott el. Miért nem úgy gondolkoznak az emberek, hogy a foatalkorba kell lehetöleg minél többet belepakolni, aztán, ha úgy érzi, akkor inkább azelött meghalni, mielött emberi roncs lesz?
2017. szept. 23. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Mert nincs élet a halál után. Ez az egy életünk van, hogy nagyra becsüljük a világmindenséget.
2017. szept. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Mert az emberek többsége abban hisz, hogy csak "Isten, sors, végzet, maga a halál, vagy a lila Milkantehén" (hívja mindenki annak, aminek szeretné) veheti csak el az életed. "Valaki oda adta neked, és az a valaki is fogja elvenni."
2017. szept. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Én minimum 130 évig akarok élni, természetesen csak ha egészséges maradok és minimum túrázni tudok. Ez nem esélytelen.


Fiatalon nem éltem, de nem látom úgy a világot, mint te. Amúgyis milyen poén lesz már 80 és 100 évesen maratont futni :D Az utóbbi addigra már nem is lesz rekord, gondolom. Elvileg most sem az, csak nem tudja igazolni a fickó. De 90 évesek még úsznak, futnak, akármi.


Persze,jó, ha valakinek már fiatalon összejönnek a dolgok, de jobb későn, mint soha :)

Kifejezetten lehet élvezni az életet öregen, ha jó karban van az ember. Te sosem hallottál még ilyenekről?


Ha fiatalon lenne fájdalmam gyógyulás esélye nélkül vagy elveszteném a végtagjaimat vagy egyéb durva történne vele, amit én nem viselek el, sokkal inkább meg akarnék halni, mint csak azért, mert elmúltam 100.

Amúgyis szeretek élni, a legrosszabb passzban is, ami eddig ért, pedig elég durva élethelyzeteket éltem már meg.

2017. szept. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Nekem mind1, élek amig élek, egyszer úgy is be kell adni a kulcsot.
2017. szept. 23. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Igazad van abban,hogy fuatalon ki kell használni a lehetőségeket és élni ahigy szeretnénk. Viszont nem gondolom,hogy idős korban nem lehetne élvezni az életet. Idős korban is lehet sportolni,jókat enni, sütni-főzni, családdal törődni, filmezni, kirándulni,szóval igazából 95 százalékban mindent,mint fiatal korban.

Téves az az eszme,hogy idős korban már nincs miért élni. Idős korban is lehet még tanulni, vagy tovább adni a tudást.


Igen,nehéz kérdés,hogy mi a helyzet ha fizikailag vagy szellemileg ronccsá válik az ember. Onnantól fogva azért élünk,mert öngyilkosnak lenni nem olyan egyszerű án, plusz nem tudod mi gár rád utána és félsz tőle. Hidd el, ha tudnánk 100százalékosan,hogy mi fog történni,nem ragaszkodnánk annyira a maradáshoz.

2017. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!