Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Igaz az hogy a jászkunság egy...

Ardenter kérdése:

Igaz az hogy a jászkunság egy idegen erősen "eltérő kultúra" képviselője Magyarországon?

Figyelt kérdés

A kunokat kiirtották a nagy török háborúk alatt, helyükre rengeteg balkáni migráns érkezett a török hódoltság alatt.

Míg a magyarok kultúrája közép-európai, addig a jászkunság materiális kultúrája társadalma K-európai civilizációhoz tartozik. Itt található róluk egy egyetemi könyv: [link]



2017. szept. 29. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Mit nem mondasz! 70 évesen kell ezt megtudnom! Hát azé néztek olyan furcsán rám seregélyesi barátaim!
2017. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elolvastad a linken szereplő egyetemi könyv részletét?
2017. okt. 1. 09:27
 3/3 Mansour ***** válasza:

Vannak nagykunsági rokonaim, a Jászságban is elég sokszor megfordultam, de azt kell mondjam, hogy így manapság a hétköznapi életben nemigen látszik semmi ebből az eltérő kultúrából. Egy néprajzos biztos sokat tudna mesélni, de mi maradt ma már a hagyományos materiális kultúrából?

Kinézetre, arcberendezésre itt-ott fel lehet még fedezni a kun jellegzetességeket, azt nem tudom, hogy a Balkánról mennyien települtek be, de név vagy kinézet alapján nem túl sok vélhetően balkáni származásúval lehet találkozni.

Az egyetlen nagykunsági jellegzetesség, amit én említeni tudok az, hogy minden ünnepi alkalomra birkapörköltet akarnak főzni, lehetőleg bográcsban...

2018. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!