Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért a primitívebb identitás...

Miért a primitívebb identitás kell?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az idők során (anélkül, hogy idegengyűlölő lennék)észrevettem, hogy, akik "vegyes" családba születnek és például eltérő a kulturális/népi háttér a két szülőnél; akkor ilyen esetben SZINTE bizonyos, hogy az illető család és később a gyermekek azt az identitást/öndefiníciót fogják magukénak tudni, amelyik egyszerűbb, ösztönközpontúbb, adott esetben hitványabb kultúrkörből származik, mint a másik szülőé. Nem kerülne semmibe, adott személynek, ha magyarként élne, nem pedig úgy, hogy ő egy vérbeli "zöldalma", vagy "vadgesztenye". Ez a tanulatlan olvasatlan emberekre hatványozottan jellemző, mivel nem tudják, hogy mit veszítenek vele. Ennek az okaira lenne tippetek, esetleg valami tudományos felfedezés van erre? Válaszaitokat előre köszönöm? Üdv.
2017. okt. 29. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

En nem figyeltem meg hasonlot. Nalunk a vegyes gyerekekben sem jon ki az idegengyulolet, kevesbe hajlamosak keresztbe tenni masoknak mint a szuleik.


Nem lehet, hogy ez a kornyezet hatasa? Ha mar az egyik szulo "hitvanyabb kulturkorbol" szarmazik, akkor a gyerek is ugy van kezelve, emiatt nincsenek lehetosegei?

2017. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezért mondtam először a családot, hogy OTT miért fog dominálni az a kultúra? Mert akkor a gyerekek is egyértemű, hogy azt viszik tovább. Számodra mit jelent, hogy "primitívebb" kultúra? Például, hogy köszönünk-e, ha találkozunk valakivel, vagy rakunk-e ékezeteket, ha kérdésekre válaszolgatuk a neten, vagy átadjuk-e a helyünket a buszon, vagy létre akarunk-e hozni egy világbirodalmat, ahol minden népet a szolgánká teszünk, aki nem tetszik azt meg gázkamrába gyüjtjük gazdasági és faji okokra hivatkozva, aztán 50 évvel később meg elhitetjük a világgal, hogy a mi kultúránk mindenkit befogad, és tárt kapukkal, ajándékcsokrokkal vár minden jobb életre vágyót.
2017. okt. 29. 20:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Számomra az utolsó a lehető legprimitívebb.
2017. okt. 29. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondold át még egyszer, szerintem.


Nem is értem, hogy milyen tudományos felfedezésre gondolhatsz.

2017. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdést, csak annyi jött le, hogy a kérdező valamiért nem csípi a németeket :D
2017. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek a kisebb ellenállás felé megy. Ha nem kell tanulni, akkor nem tanul, ha nem kell mosdani, akkor nem mosdik, és így tovább.
2017. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden rossz forrása az èn. Èn nèlkül nincs rossz. Tehát az öndefiníció ami nem a tömeggel való egysèget támogatja olyan jellemet biztosít ami az egyènnek ès környezetènek rossz. Lelkileg ès anyagilag is. Ha èrdekel bővebben írhatsz privátot.
2017. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előzőhöz: Mert ha az egyén nem különül el a tömegtől, akkor automatikusan bűntelen lesz. Aha.
2017. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kiforgatni kell a szavakat hanem megèrteni.
2017. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!