Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miből lehet tudni, hogy az...

Miből lehet tudni, hogy az angol nyelvű filmekben mikor és miért használják szinte korlátlanul a tegező stílust?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem hogy tudok angolul. Ugyanis kisgyermekkorom óta a magyar mellett az angliai angol nyelvet is használom. Angolul a royal speech-et. Az utóbbi években azonban elbizonytalanodtam. Most már szinte minden brit és amerikai filmben a beszélgetéseket rendszeresen tegező stílusban fordítják. Segítene nekem valaki abban, hogy milyen az angol nyelvű tegezés ragozása vagy más nyelvtani meghatározása?

2017. nov. 16. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy tudom, de lehet, hogy hülyeség, hogy akkor számít tegezésnek, vagy legalábbis fordítják annak, ha keresztnevükön szólítják egymást az illetők.

Ha Mr-t vagy Mrs-t, vagy Miss-t használnak, akkor az magázódásnak számít.

De azt már én is észrevettem, hogy film feliratoknál nem mindig sikerül eltalálni a fordítóknak.

2017. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves komment író. Szerintem jól tudod az angol nyelvi szokásokat. Az azonban már enyhén szólva tragikomikus, hogy az idegen nyelvű filmek magyar fordítói annyira bunkók, hogy még csak utána sem néznek annak a korszaknak a kulturális szokásainak, amelyről az adott film szól. Ezzel pedig nem csak önmagukat, hanem az egész magyar kultúrát is lejáratják. Gondoljanak pl. a Szulejmán című filmre. Az még csak-csak megbocsátható lenne, hogy annak az amerikai készítői helyenként nem, vagy rosszul hivatkoznak az Oszmán-török Birodalom történelmi jelentőségű eseményeire. A magyar szinkronizátorok azonban annyira bunkók, hogy még annyit sem tudnak, hogy a muszlim nők - főként a középkorban - soha, semmilyen körülmények közt nem tegezhették a férfiakat. Ezt pedig még manapság sem tehetik meg büntetlenül. Szerintem ideje lenne, ha Magyarország lejáratása helyett nemcsak tolmácsok, hanem kultúrtörténészek is átnéznék a külföldön készült filmek fordításait mielőtt azokat piacra dobnák.
2017. nov. 19. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!