Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem fogok kezet ülve, mindig...

Nem fogok kezet ülve, mindig felállok. Vagy ha társaságban egy nő feláll, akkor addig én is. Miért tartják ezeket furának?

Figyelt kérdés

Modorosnak tartja mindenki. 28 vagyok, így neveltek. Szerintem bunkóság úgy kezet fogni, hogy az egyik áll, a másik meg ül. Nekem természetes hogyha például randin vagyok egy nővel, akkor amikor pl kimegy mosdóba és feláll, akkor addig én is. Sajnos a fiatalabb hölgyek nem ismerik az etikettet így sokszor megkérdezik "te hova jössz? el akarsz kisérni a mosdóba vagy mi?"

Ja és a kocsiajtót is nyitom-csukom, az előreengedés szabályait is betartom.


Valóban modorosak ezek a dolgok manapság? Apám igazi úriember volt, tőle tanultam ezeket hogyan kell viselkedni a nőkkel és a barátainkat is hogyan kell megtisztelni.


2017. febr. 26. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ők nem ismerik az etikettet, Te egy kincs vagy manapság. :D Komolyan, nem szarkazmus...az emberek az alapvető illemmel nincsenek tisztában, ami a legfőbb oka a szorongásomnak. :D
2017. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
86%
Ez az etikett alapjai, aki legalább az alapjait nem ismeri eléggé meglepődik az ilyesimiken :/
2017. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
81%
A felállásoson kívül minden mást értek. De azt az egyet el sem tudom képzelni, hogy hogy nézhet ki. Tehát mondjuk ültök egy asztalnál, a nő feláll, kimegy mosdóba, te pedig állsz az asztal felett addig? Vagy mi?
2017. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Gratulálok, végre egy úriember. Az utolsónak: azt a helyzetet kell elkerülni, hogy pl. egy nő feláll a társaságban (ki akar menni) és a többi (férfi) ülve marad, mintha észre sem vették volna... Ezt elkerülendő, a férfiak arra a pillanatra felemelkednek (vagy csak úgy tesznek) és azonnal vissza is ülnek. Sok angol filmben látni ilyesmit, ott ugyanis még ma is létezik egy nemesi osztály, akik adnak magukra - elsősorban a nevelésre-etikettre.
2017. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez a normál illem, mi a probléma?

Kivéve, ha valaki feláll, mert akkor nem kell felugrani, csak ha valami okból szüksége van rád (búcsúzás, kikísérés).

2017. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt, hogy felállok nem úgy kell elképzelni, hogy ott szobrozok. Egy éttermet képzelj el például, ahol egy vacsora közben a hölgy partner feláll az asztaltól mert például mosdóba megy, akkor ahogy feláll az asztaltól én is úgy teszek (vagy csak "félig" jelzés szinten) Ez is helyzetfüggö egyébként, de alapelvként használom.


Egyébként nem hiszem magam ezek miatt úriembernek vagy különlegesnek és másokat meg bunkónak (mert nem ítélek meg senkit), csak néha azt éreztetik velem, hogy egy múlt századi modoros fura úr vagyok. Legutóbbi találkozómon egy kedves nö utólag azon akadt ki, hogy szerinte én azért nyitottam ki neki az ajtó mert ö nem tudja és nekicsapja a szomszéd autónak, én meg csak a kocsimat féltem, milyen ember vagyok. A barátnök, ismerösök közösen jutottak erre, mert mivel ez a 21. Század, nincs olyan hogy valaki udvariasságból nyitogatja az ajtót. Meg azon is kiakadtak, hogy én mentem elöre az étteremben, micsoda bunkó vagyok. Amikor elmagyaráztam az etikettet kiröhögtek, hogy milyen korban élek én ... Diplomás, köztiszteletben álló foglalkozást végzö emberekröl beszélünk.

2017. febr. 27. 09:23
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Én is furának tartanám, de nem azért, mert nem tetszik, hanem mert már annyira szokatlan a mai világban, hogy én például még az életben nem találkoztam olyan emberrel, aki felállt volna az asztalnál, mikor én is felállok. Csak filmben láttam ilyesmit. Én már azon is "meghatódom", ha egy fiú/férfi előre enged, tartja nekem az ajtót. :D
2017. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
67%

Talpig úriember vagy, le a kalappal.

Azért, mert a "mai nők" nem ismerik az etikettet, nem te vagy a hibás.

Az én férjem is kinyitotta nekem a kocsiajtót hajdanán megismerkedésünkkor...más kérdés, hogy egy idő után ez elkopott :P

Tartsd meg ezt a kedves, udvarias szokásodat és add tovább, ha itt az ideje :)

2017. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Olvasd el ezt a kísérletet:


[link]


Az, hogy valaki pontról pontra, dogmatikusan betart minden szabályt csak mert azt mondták neki, hogy ezeket be kell tartani, az alaposan elgondolkodtatna, hogy mi minden másban nem képes még önálló gondolatokra. Az, hogy valaki nem tartja be, nem azt jelenti, hogy nem ismeri, lehet, hogy csak hülyeségnek tartja. Engem pl. nagyban feszélyezne, ha az összes férfi talpra ugrana, amikor felállok; nagyjából egyenértékű lenne azzal, mint ha kórusban közölnék, hogy "igen, látjuk, hogy pisilni mész!"

2017. dec. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!