Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A fehér hajjal születő gyermek...

A fehér hajjal születő gyermek táltos?

Figyelt kérdés

A táltosok a népi hiedelemben általában fogakkal/hat ujjal/burokban születnek. Viszont tvtropes-on azt állítják, a fehér hajjal születő táltos is a magyar néphiedelem része:

[link]

(myths & religion alatt)

Igaz ez? A tvtropes-on kívül más forrást nem találtam.



2018. febr. 6. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlen. Szerintem csak pigmenthiányos elsődlegesen, vagy mi.
2018. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nincsen konkrétan megszabva, hogy mitől lehet valaki táltos. Igazából bármilyen szembetűnő születési rendellenesség feljogosíthatta rá az illetőt. (Ebben az is benne van, hogy pl. fogakkal születik, hasonlók.)
2018. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jobb esetben táltos. Indiában, Afrikában meg még a mai napig előfordul, hogy megölik az albínó gyereket.

Amúgy nem tudom, tag vagy-e a moly.hu-n, ha ott megkérdezed, lehet, hogy hamarabb fogsz választ kapni, mert ott sokan olvasnak mondákat, legendákat.

2018. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!