Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A poligámia, vagy a monogámia...

Csicsikusz kérdése:

A poligámia, vagy a monogámia közül, melyik a jobb és előnyösebb házassági forma?

Figyelt kérdés

saját meglátásom szerint a poligámia. úgy gondolom, hogy ez köthető jobban össze az emberi természettel, de nem tudom mások,a legtöbben mit gondolnak, talán másoknak a monogámia lenne előnyösebb?

érdekelne a véleményetek...


már csak magamból kiindulva tudom, hogy egy nő nem elég a férfinak.

jó, lehet vannak akik le tudják élni az életüket egy feleség mellett is ,úgy, hogy nem csalják meg.

bár ez a rendszer amiben élünk, ezt igyekszik ellehetetleníteni, sárba tiporja az emberi erkölcsöt és a házasság intézményét. a legfontosabb csak az anyagi dolgokkal törődj, vásárolj haszontalan holmikat, drogozz, piázz, kefélj össze vissza, komolyan ennyiből állna az élet?

ha viszont egy olyan világban élnénk ahol nincs ezeket a népességcsökkentő, családromboló szennyet terjesztő média,abortusz, hierarchia, pénz , vagy bármilyen külső befolyásoló hatás alatt az emberi természet, akkor minden bizonnyal hasznos lenne a poligámia.

felerősítené az apákban a családfenntartói kötelességtudatot, ezáltal egy szikla erős erkölcsöt hozva létre, amit a társadalmon belül másoktól is elvár.

nem akarna folyton félrelépni a férj, megelőzhető lenne a nemi betegségek, pl a kormány által létrehozott HIV vírus terjedése.

a családon belül ha az adott anyuka valamiért nem tudná ellátni anyai kötelességét, a többi feleség segítené a gyermekek gondozásában.

lényegében egy sokkal megosztottabb, ezáltal sokkal stabilabb családi hátteret biztosítana a már felnőtt gyermekeknek is.

erősítené az emberrek egymás kölcsönös segítésére alapuló társadalom kialakulását.

a férfiak ,ha akarnak sem tudnak utódokat szülni, gondozni és felnevelni.

igazából a nők sokkal fontosabb részei a társadalomnak ,mint a férfiak, az anyukák biztosítsák a jövő generáció létrejöttét.

magamból kiindulva, engem nem zavar ,ha két nő szeretkezik egymással, valahogy nem érzek féltékenységet, bár tudom vannak férfiak, akiket igen, nekik valóban a monogámia lenne ajánlott.

az emlős állatok világában is a poligámia a hatékonyabb családi rendszer az utódnevelésben a monogámiával szemben.

kérlek ne ítéljetek el emiatt, de én mindig egy olyan feleségről álmodtam, ami tökéletes külsőre és belsőre. legyen szép arcra, legyen formás, de az sem baj ha duci.

én úgy tudnám elképzelni, a poligám házasságot, hogy van egy olyan feleség, amelyik nagyon csinos, a többi pedig csúnyácskább, de ettől függetlenül a családi ügyekbe egyenlő döntési, szavazati, beleszólási jogaik lennének a házastársak minden tagjáinaknak, csak úgy mint a társadalom belül mindenkinek.

a háztartás dolgait minden héten felváltva, az azzal megbízott feleség vezetné.

az intim együttlétet a férjjel minden héten felváltva oldanák meg, egy a család többi tagjától elkülönített helységben.

ezeken a dolgokon érdemes eltöprengeni úgy gondolom, mert ez a rendszer ,ami jelenleg működik, gyűlöletet ébreszt az emberekben egymás iránt, és ki akarja pusztítani a család intézményét, szét akarja bomlasztani a társadalmi kötelékeket, hogy ezáltal irányíthatóbban, manipulálhatóbban legyenek az emberek, hogy aztán korlátlan hatalmat gyakorolhasson rajtuk a kormányuk. ezt nem hagyhatjuk!


2018. márc. 5. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha bevezetnénk a többnejűség lehetőségét, akkor a többférjűséget is be kellene.


Ennek a kettőnek az egyszerre való megléte pedig igencsak felbomlasztaná a mai családmodellt.

2018. márc. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagyjából ugyanannyi a férfi és a nő, így a monogámia.


Régen mondjuk amikor a férfiak a folytonos harcolásban hullottak mint a legyek, akkor volt értelme a poligámiának.

2018. márc. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Érdekel, hogy jól értem-e. Szóval lenne akárhány feleséged, akiket vetésforgószerűen használsz az ösztöneid kielégítésére, miközben ők szabadon dönthetnek róla, hogy melyikük megy a héten bevásárolni, melyik viszi ki a szemetet, a közös nyaralásokról cserépszavazással döntenétek, a gyerekeiteket együtt nevelnétek (nekik nem is olyan fontos kit tekintenek majd anyjuknak), és még az sem zavarna ha egymással is lefeküdnének, csak legyen egy amelyik nagyon szép, a többi pedig lehetőleg hasznos tudjon lenni mint az elöltöltős mosógép.


Ez tényleg, hogy lehet, hogy eddig nem így működött, nem tudom, hiszen ezzel mindenki jól járna. Akik monogám életet élnek azok mind nagyon hülyék, vagy nem is léteznek, vagy úgy tesznek mintha ez nekik jó lenne közben meg egész nap szomorkodnak a kis farkuk felett, hogy milyen nyomorult az az élet, ahol már ott a ház, a kocsi, a gyerek meg a kutya, de jaj, mit ér az egész, ha csak egy nőbe lehet rakni.


Nem jól van ez így, jobb lenne ha lenne hova, kihez hazamenni, egy gyerek akire büszkén mutogathatnánk, hogy az "enyém" egy kutya aki viszi a papucsot, egy feleség akit irigyelnek a többiek (vagy csak nem kell szégyellni előttük) de azért hűséges, és néhanap ezt az egészet betenni egy nagy mappába, készíteni belőle egy biztonsági másolatot és úgy tenni, mintha nem is létezne, aztán mikor megint szükségét érezzük, újra elővenni és használni. Igen, ennek így kellene működnie.

2018. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az emberiségnek a normál létformája a korlátozott monogámia volt. Ez nagyjából 15-20 évről szólt, mialatt felnőttek a gyerekek. Az ember teste és lelke ehhez alakult.


Ebbe azért beletartozik az is, hogy a férfi azért elszórja itt-ott a magját (ez is növeli az esélyeit), ill. a nő pedig megoldja azt, hogy legyen egy jó tenyészbikája, és a olyan férje is, aki jó apa. A kettő ugye nem azonos. A spermaversenyt is a nők találták ki, de elég gyakran űzhették, hiszen a férfiak és a nők teste is kiválóan alkalmazkodott hozzá.

2018. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy melyik előnyösebb:

a poligám társadalmak alapvetően békések (azokról beszélek, ahol közösen nevelnek minden gyereket. A többnejűség/többférfűség teljesen más dolog).

DE!

Ott nagyon lassú a fejlődés!


Csak és kizárólag a SAJÁT gyereke kedvéért lehet rávenni egy férfit, hogy húzza a igát, mint egy ökör, vagy bármit is feltaláljon!


"ki akarja pusztítani a család intézményét, szét akarja bomlasztani a társadalmi kötelékeket"

Igen, ebben van igazság.

De ezt nem csak a politika akarja így, hanem a fogyasztói társadalom is. Sokkal jobb fogyasztó az egyedülálló, bizonytalan, boldogtalan ember.

2018. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Evolúciós szempontból a többnejűség.
2018. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4 Nem tudom régen, meg hogy mennyire régen hogy lehetett, azt tudom, hogy sokkal fiatalabban váltak szülőkké, és a nő ugyanúgy legalább 40 éves koráig termékeny volt, arra még rászámolsz úgy 10 évet, akkor sem nevelték még fel a legfiatalabbat, vagyis 15-től 50 éves korukig minimum együtt kellett maradniuk az alapján amit írtál. Ez 35 év, de inkább 40, addigra 50-60 évesek lettek és meghaltak, úgyhogy ez a "korlátozott monogámia" nem hiszem, hogy létező valami lehetne. És szerintem az sem igaz, hogy az utódok miatt volt ez nekik annyira fontos, leginkább a megszerzett vagyon és annak továbbvitele volt akkoriban a szempont.


Számomra eddig még semmi nem igazolta, hogy egy nyitott kapcsolat hosszabb életű lenne, vagy jobban működne. Valójában azt sem lehet tudni, hogy a monogámiában élőknek jobb vagy rosszabb ettől. Az is lehet, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítunk ennek ahhoz képest, mint amekkora mértékben befolyásolja a kapcsolatokat. Mert elég sok olyanról hallani, amikor annak ellenére együtt maradnak, hogy valaki félrelépett, és ezerféle más oka is lehet még annak, hogy nem tart ki évtizedekig egy kapcsolat.


#6 Evolúciós szempontból miért előnyösebb a többnejűség, ha a nemek aránya majdnem egyenlő?

2018. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"a megszerzett vagyon"

Most nem az emberiség 10000 éves kultúrájáról beszéltem, hanem az előtte levő sok 100000 éves fejlődésről.

Akkoriban egy gyerek nevelése 10...de max. 15 évig tartott.

2018. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De attól még az ugyanúgy nem egyetlen gyerek felnevelését jelentette. És mivel rövidebb ideig éltek elòbb haltak meg mint hogy felnevelhették volna a legkisebbiket.
2018. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7


Egy férfi evolúciós szempontból annál sikeresebb, minél több nőt tud megtermékenyíteni, egy nő viszont 9 hónapon át terhes, és ha nem ikrek, akkor 1 gyerekkel.

2018. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!