Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek az ember alapvetőe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az ember alapvetően monogám vagy poligám természetű?

Figyelt kérdés
Tehát eredendően arra vagyunk kódolva, hogy egy személyt keressünk, vele szaporodjunk és éljük le az életünket, agy arra, hogy minél több emberrel létesítsünk szexuális kapcsolatot?

2017. aug. 9. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol a neveltetés, a közvetlen kultúrkör és a saját egyéniség keveréke. Vannak, akik szabadosabb neveltetést kaptak, vagy olyan közegben nőttek fel, szocializálódtak, ahol poligámiát vesz át. Akit meg szigorúbban neveltek és alapjáraton is egy komolyabb, felelősségteljesebb, korán érő tipus, ő szerintem hajlamosabb monogám lenni.
2017. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Poligám. A női monogámia azért alakulhatott ki, hogy a férfi biztos legyen az apaságában. Én azt látom a középkorú párok legnagyobb része unja (de nem meri megcsalni) vagy egyenesen csalja a párját.
2017. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Neveltetés, kultúrkör, és persze személyiség kérdése. Van, aki nem tud egy partner mellett megmaradni, én meg el se tudom képzelni, hogy más kelljen a páromon kívül. Mindenkinél más és más.
2017. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
#2 a monogámia azért alakult ki, mert így volt a leggazdaságosabb és legbiztonságosabb gyereket nevelni. Egy egyszerű társadalmi berendezkedési forma és a vallásokon keresztül belénknevelték, hogy ez így helyes. Ennyi. Eredendően az ember poligám lény, bár ez nagyban személyiségfüggő is, ki melyik felállást favorizálja. Ha az ember monogám lenne, nem lenne megcsalás meg semmi ilyesmi, nézzétek meg, a valóban monogám állatok milyenek - náluk nincs ilyen, hogy félrekacsintás :) Ergo az ember poligám.
2017. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképpen poligám.
2017. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Poligám természetű vagyok és maradok. Ez van sajnos.
2017. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Ösztönileg poligám, de mivel nem vagyunk állatok, ezért monogám természetűek vagyunk. Jobban működik így a társadalom. Őőő, vagyis csak működne, ha egyesek nem lennének ösztönlények 😃
2017. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én monogám vagyok. 34F
2017. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Imádom, mikor valaki saját magából kiindulva tesz kijelentéseket az egész emberiségre :D

Én pl nem vagyok poligám, akkor se, ha a többi válaszoló a feje tetejére áll :)

2017. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Biológiai szempontból alapvetően monogám, némi poligám hajlammal. Nézd meg, hogy hogyan él az emberiség 99%-a. Még a török szultánnak is volt főfelesége.
2017. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!