Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan lehetne kicsit visszaho...

Hogyan lehetne kicsit visszahozni a 80-as éveket?

Figyelt kérdés

Én már 90-es születésű vagyok, ezért csak képekből, és a szüleim történetei által sejtem csak milyen jó lehetett a 80-as évek...

Hogyan lehetne ezt visszahozni a mai világba?

Mármint úgy értem, hogy ha pl. elkezdenék úgy öltözködni, biztosan mindenki kinevetne, és olyan isteni édességeket se lehet már kapni mint (gondolom) anno. Legalábbis édesanyám ezt mondja...:)



2018. máj. 15. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

A 80-as évek öltözködése újra divat, úgyhogy meg tudod lovagolni a nosztalgiahullámot.

Én akkor voltam tinédzser, és hát ja, igen, klassz volt, de csak azért, mert akkor voltam fiatal. A fiatalság a legemlékezetesebb időszak, amit ráadásul az azóta eltelt évek durván meg is szépítenek.

Egyébként én is nosztalgiázok most az öltözködésben. Akkor nem fognak kinevetni, ha teljes egészében bevállalod, tetőtől talpig, mint egy jelmezt.

[link]

2018. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tök jó az oldal amit küldtél ^^

Nem hinném hogy azért élvezted mert akkor voltál tini, hiszen én most vagyok 21, tehát épp hogy csak kinőttem a tini korból, és őszintén elmondom, egyáltalán nem élveztem az elmúlt 10 évemet...Voltak jó pillanatok de összességében véve sz.r volt....

2018. máj. 15. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
A 80-as években sem így öltözködtek a normális nők.
2018. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Hát qwa jó volt, tényleg! Akkor voltam gyerek. Vigyázzban kellett ünnepelnünk a Szovjetuniót, tapsolni a kommunistáknak, énekelni Lenin elvtársról, és páriák voltunk, akiknek semmi joguk nincs. Húsz boltba kellett elzarándokolni, hogy egy rendes papucsot vagy inget kapjál. Gomolygott a szmog Budapesten, ha pl. a Mártírok útján laktál (Margit krt.), húszévesen már leszázalékoltak. Egy magnó, pláne egy hi-fi torony elérhetetlen álom volt, csak Bécsből lehetett becsempészni, vagy a dollárboltban vehettél, ha volt dollárod, de nem volt, mert bűncselekmény volt nyugati valutát birtokolni. Kocsid sem lehetett, maximum egy Trabant vagy ilyesmi, és arra is tíz-tizenkét évet kellett várni. Szólásszabadság, hát az sem volt, és ha nem nyaltál be csontig a párttitkárnak, TSZ-elnöknek, semmire sem vitted.


Isteni édességek? A beledet kihánynád. Sokan nosztalgiáznak az akkori csokikról, cukrokról, de ha ma a kezedbe vennéd, megkóstolni se igen akarnád. Egyszerűen gyerekkori emlékek szépítik meg ezt sokaknál. Az idősebbek meg azért ábrándoznak a Kádár-korszakról, mert akkor még felállt a f...uk.


Ja, és bármikor a fejedre dobhatott egy hidrogénbombát a NATO... Csak a nyolcvanas években legalább négy olyan súlyos incidens történt, amikor hajszálon múlott a harmadik világháború.

2018. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

:D


Utolsó jól mutatja, hogy egyáltalán nem volt olyan hibátlan korszak az sem. Nem véletlenül múlt el. Ilyen az emberi természet, mindig visszavágyik valamilyen feltételezett aranykorba. Én pl. a '60-as években szerettem volna élni fiatalabb koromban.


Egyébként épp mostanság érte el a retró-nosztalgiahullám azt az évtizedet, szóval amennyire lehet, visszahozták. Felkészül a '90-es évek.

2018. máj. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!