Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » 32 évesen,7 évi özvegység...

32 évesen,7 évi özvegység után illik még fehér menyasszonyi ruhában esküdni?

Figyelt kérdés

Ebben a korban nem visszatetsző, hogy a második házasság megkötésekor is fehér ruhát hord a menyasszony?

(Magától értetődik, hogy nem ugyanazt a ruhát, amit az első esküvőjén.)



2018. máj. 27. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Egyrészt nincs ebben illik/nem illik, azt viselj az esküvődön amiben jól/szépnek érzed magad, másrészt a fehér ruha egy divat, semmi köze a szüzességhez vagy a tisztasághoz. Azért lett divat, mert valamelyik angol uralkodónő egyszer fehérben ment férjhez, előtte a legszebb ruhájukban házasodtak a lányok (jellemzően népviselet).
2018. máj. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A jövendőbeli férjem még soha nem volt nős, nem szeretném megfosztani őt egy szép esküvőtől, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Nem mintha ez életbevágó lenne, de mégis örök emlék marad.

De van két vénlány nagynénje, akik kígyót-békát kiabálnak rám, mert fehér ruhás esküvőt tervezek.

Lehetetlen nem meghívni őket, a vőlegényemnek az édesapján és az öccsén kívül más rokona már nincs, és az édesanyja halála után ezek mindig mindenbe beleszóltak.

Ez a két öreglány meg szeretné keseríteni az esküvőnket, mert nem tetszik nekik, hogy az unokaöccsük özegyasszonyt vesz el.

De ki tehet arról, hogy szegény első férjemet ilyen hamar elvesztettem?

Szerintük akkor ennyi idősen el kellene ásnom magamat?

2018. máj. 27. 20:57
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

A fehérnek mi köze van bármihez?


Semmi.

2018. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Utoljára ezzel a két rosszmájú némberrel törődj.
2018. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meghívjátok Őket, elültetitek Őket valamelyik sarokba a legmesszebb Tőletek és probléma megoldva. Vagy meg sem hívjátok Őket. Értem, hogy rokon, de én nem hívnék meg olyat az esküvőmre aki nem azért jön, hogy velünk ünnepeljen és örüljön.
2018. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem illik, de ma már akár a sokadik esküvőn is lehet fehér menyasszonyi ruha. Lásd: Harry herceg menyasszonya is fehérben esküdött elvált asszony létére.
2018. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan esküdj fehérben. Amúgy a vőlegényeket a legkevésbé se szokta érdekelni, hogy a menyasszonyi ruha fehér vagy ekrü (ami egy jó áthidaló megoldás lehet neked is), esetleg bármilyen más színű, hacsak nem hollófekete vagy tűzvörös pl.:-) Szerintem az se zavarná a legtöbbjüket, csak nálunk még elég szokatlan. Pont egy hónapja láttam Ázsiában egy menyasszonyt gyönyörű tűzpiros ruhában.:-)
2018. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#6: Miért nem illik?
2018. máj. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, én is pontosan azt kérdezem, hogy miért ne illene?

Nem elvált vagyok, hanem özvegy (nem mintha ez a lényegen változtatna), és nem 90 éves, hanem 32.

Mi a baj egy szép fehér menyasszonyi ruhával?

Nincsenek rajta tüllfelhők, bárányfelhők, habcsókok, masnik és millió csilivili "ékszer".

Egy szép, hosszú és fehér menyasszonyi ruháról van szó.

Azért, mert korán megözvegyültem, a nénik szerint már örökké feketében kellene járnom?

A vőlegényem veszekszik a nagynénjeivel, de nem akarom, hogy miattam kenyértörésre kerüljön a sor, mégiscsak közeli rokonok.

Ezeket a vénlányokat kellene szépszóval meggyőzni.

2018. máj. 28. 10:42
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Valahol azt olvastam, hogy az özvegyek régen lila ruhában esküdtek újra, ez volt az illemszabály. Sokan ma sem vesznek fel hófehéret a második esküvőre, hanem krémszínűt, pezsgőszínűt stb. Gondolom, az idős rokonok is még ebben vannak, hogy a hófehér az ártatlanságot jelképezi, csak az első esküvőre dukál (pedig vélhetően már az ő idejükben sem volt valódi tartalom mögötte az esetek nagy részében.:-)) Ha nem akarsz veszekedést, akkor kénytelen leszel kompromisszumot kötni. Vagy akár hagyhatod a leendő férjednek, hogy férfihoz illően lerendezze a kellemetlenkedő rokonokat.
2018. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!