Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha fehér (vagy bármilyen...

Ha fehér (vagy bármilyen színű) kipát vesz fel valaki egy zsidókkal kapcsolatos esemény alkalmával, az egyértelmű jele a zsidóságának, vagy lehet ez formalitás is, a tiszteletnyilvánítás egy formája tényleges felekezeti hovatartozástól függetlenül?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat várok olyanoktól, akik tájékozottak a témában.

2016. dec. 17. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg zsinagógába férfi nem léphet be fedetlen fejjel... szóval ha valamilyen rendezvény van akkor vagy visz valamilyen fejfedőt, vagy kér egy kipát. Én nem vagyok zsidó, de amikor elmentem egy koncertre ami egy zsinagógában volt, kértem egy kipát a gondnoktól mielőtt beléptem volna. Ő meg adott.
2016. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak helyek, ahol kotelezo a ferfiak szamara a fejfedo. Ha ott viseled a kipat, az NEM jelenti azt, hogy zsido vagy.
2016. dec. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Volt valami hasonló gyanúm, jól tettem, hogy megkérdeztem. :)
2016. dec. 18. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!