Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Halloween jó ötlet ilyezgetni?

Halloween jó ötlet ilyezgetni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 22:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Időseket nem
2018. okt. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
megijeszt a helyesírásod
2018. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában egy fószer azzal szórakozott, hogy idős emberek házának ablakán bámult be - kaszás jelmezben. Lecsukták. :) Szóval csak ésszel.

De szerintem az is elég ijesztő lenne, ha ráírnád a homlokodra, hogy "magyar hejesírás", a mellkasodra pedig táblára kinyomtatnád a kérdésedet.

2018. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 orig ***** válasza:
31%

A halloween önmagában rossz ötlet.

Az elhunytak emlékét tiszteletben tartjuk, a halált a maga helyén kezeljük, és nem szórakozunk a témával. Még akkor sem, ha "olyan jó buli". De hogy még a gyerekeinket is ezzel az idegen, kelta eredetű, de Amerikából importált bunkósággal tömjük, hát igazán elszomorító. Mert hozzánk a rossz mindig begyűrűzik, a jó sohasem.

Aki nem ért egyet velem, próbálja ki egy szerettének a temetésén, aztán majd rájön.

2018. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
25%
Sose szerettem a halloweent, szerencsére Európában nem is volt divat (a mai változatnak semmi köze az eredeti pogány ünnephez). Sajnos egyre nagyobb divat hypeolni a murikánokat.
2018. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

Orig, meglehetősen nagy tévedésben vagy.


Halloween = All Hallow's Eve, Eve of all Hallows, azaz Mindenszentek előtti éjjel (okt. 31). Eve az este (evening) régies változata.


November első napja pedig az All Hallow's Day, azaz Mindenszentek napja (nov 1).


Halottak napja pedig november 2.


Ezek az időpontok nem ütköznek. Nem értem a problémád.

2018. okt. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 orig ***** válasza:
38%

Kedves _mihi_!


A dátumokkal nincs problémám. Az elnevezésekkel sem. Sőt, a halloween történetét/eredetét is ismerem.


Az én problémám az, hogy miért kell egy tőlünk teljesen idegen törzsi - pogány, később meghamisított keresztény elemekkel vegyített, keverék - kultúrát Amerikából (vagy bárhonnan) idetolni akkor, amikor nekünk ennél sokkal nemesebb hagyományaink vannak, akár a Mindenszentek ünnepét, akár a Halottak napját tekintve.


Mert ha a halloween a Mindenszentekről szól, akkor sem autentikus. Ha az általad irrelevánsnak tekintett, de mégis erre utaló Halottak napjáról, akkor pedig gyalázat. Ha a hozzá kapcsolódó meséről, mítoszról, akkor pedig nincs a helyén kezelve a dolog, vagy egyszerűen trollkodás.


Még akkor is nehezen lenne magyarázható, ha iskolában tanítanák, hogy mi miért van a halloween őrjöngésben.


Így meg főleg nem, hogy az emberek semmi mást, mint a halállal és a halottakkal kapcsolatos eltorzult bulizást látják benne.


Tudom, hogy sokan azt mondják, hogy ma már mindent szabad, ami másnak a jogait nem sérti. Én pedig azt mondom, hogy mindent azért nem szabad. Főleg, ami másnak - ha csupán ráutalásszerűen is - az emberi méltósághoz való jogát érinti.

2018. okt. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne használjunk olyen szavakat amiket nem értünk teljesen. Emberi méltósághoz való jog az egyáltalán nincs a történetben:D


Te nem szeretnél beengedni idegen népszokásokat, vagy azokból kinőtt popkulturális jellegű ünnepeket. Tiszta sor. Szerintem viszont módfelett pozitív, hogy manapság válogathatunk a különféle kultúrkörökből származó ünnepek, népszokások, hagyományok között. Akár kontinenseken átívelően is.

És azt, hogy külön dátumokról beszélünk nem lehet félretenni. Ez egy fontos tényező.

2018. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Tom Benko ***** válasza:
80%
@orig: Nem mindegy neked, hogy mások mit csinálnak egy adott ünnepen?
2018. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Botond1999 ***** válasza:
75%

Tisztázzuk, hogy a Halloween nem amerikai, hanem európai (kelta) eredetű. Akkor is, ha amerikai filmekben látjuk, mert ott is szokássá vált.


Amúgy pedig "ilyezgetni" nem jó ötlet.

De ijesztgetni sem.

2018. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!