Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Halloween jó ötlet ilyezgetni?

Halloween jó ötlet ilyezgetni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 22:42
1 2 3
 21/24 Tom Benko ***** válasza:

@orig: "De amíg a hittant valóban pap vagy hitoktató tanítja, addig az erkölcstant még véletlenül sem." Kivéve, ahol mégis. Például falukban.


"Ha te azt is "hibbant baromságnak" tartod, az egy dolog."

Annak tartom, mert teljesen fölösleges külön oktatni. Az etika mint olyan, elveszti működőképességét, ha kötelezően tanítjuk, sőt, visszájára fordulhat. A hittan esetében dettó ugyanez a helyzet. Az, hogy ezeket kötelezően bevezették, csak a kormány ostobaságára mutat rá.


"de mi van, hogy ha valaki hibbant baromságnak tartja a darwini evolúciós elméletet, amiből vizsgáznia is kell, akkor tiltakozhat a biológia óra ellen,"

Van némi különbség. Az evolúció bizonyított tény. Az etika relatív, vitatható, ráadásul belső késztetés. A hittan meg az esti mese antik verziója.


"Hol láttál olyan hibbant kormányt (bal-jobb, mindegy), amelyik exkluzív nyilatkozataival és reklámfelület bérlésével küzd azért, hogy az ellene uszító lapok, médiatermékek életben maradjanak?"

Hm. Magyar Nemzetet pont az MSZP mentette meg tíz éve a csődtől.


"Szerintem a reklámipart nem a kormány, hanem az üzlet mozgatja, és válogatja meg, hogy hol hirdet."

Normálisan igen. De nem nálunk. Amikor az állami megbízások köréből kieshet az a cég, amelyik nem kormánypárti lapban is hirdet, hiába látszólag piaci igény, mégis politikai indíttatású. A Magyar Hang dettó - tudod, miért kell Pozsonyban nyomtatni? Vagy hogy lehet az, hogy egy húszezres példányszámú országos újság csődbe megy, egy ötezres meg prosperál?


"Egyébként mindenkinek joga van ott nyilatkozni, ahol akar."

Mint közszereplő, nem. Nem válogathat a médiumok között, kötelessége tájékoztatást adni minden oldalnak.


"Ezt eddig - rajtad kívül - komolyan senki sem kifogásolta, legalábbis nem tartotta furcsának (bármilyen színű kormány volt)."

Mert eddig ilyen nem is volt.


"Az általad említett lapok nem tudták eltartani magukat, ezért tönkrementek."

Aha, lásd feljebb.


"A többség érdeke és joga korlátozhatja az egyén jogát. Ezt hívják demokráciának."

Nem teljesen. Ez csak érdekellentét esetén van. De az ünneplők téged legfeljebb zavarnak, nem korlátoznak semmiben, úgyhogy jelen esetben érdektelen.

2018. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 orig ***** válasza:
0%
_mihi_ - Szerinted nem értettem a kifejezéseket. Szerintem értettem. Csak nem szereted, ha valaki nem az ízlésed és politikai hitvallásod szerint érti. Tehát marad, hogy már nincs érv, akkor jön, hogy a más véleményen levő hülye. Nagyon primitív, és már az agitprop tanfolyamokon is tanított módszer volt.
2018. nov. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 orig ***** válasza:
Tom Benko - Tudomásul veszem a véleményedet. Kívánom, hogy kitartóan és meggyőződéssel képviseld a továbbiakban is.
2018. nov. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A jogsértések értelmezését nem lehet politikai hovatartozás alapján hajlítgatni:D Neked sem és nekem sem.
2018. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!