Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kedves cigány/roma tagok!...

Kedves cigány/roma tagok! Milyen népszokásaitok, hagyományaitok vannak?

Figyelt kérdés
Milyen ünnepeket ünnepeltek és hogyan?

2018. nov. 2. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Én pestiként csak a városi szokásaikat ismerem: lomizás, kéregetés (erőszakosan vagy akár rablás), utcán veszekedés, beszólogatás zene üvöltetés. Meg persze szemetelés, itt a hős utcánál pedig a herbálozás fut nagyon.

Tinilányok, ami még hirtelen eszembe jut.

2018. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
*tinilányok futtatása
2018. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én nem vagyok cigány de a falumban elég sok él, tudok pár szokásról.

a lányok szűzen mennek férjhez, férjes asszonyok csak szoknyát hordhatnak, térdig érőt vagy hosszabbat

az esküvő egész éjjel tart és nagyon hangos :)

ha meghal valaki a családból, akkor az egész család virraszt egy éjszakán át, és az ágyat, amiben meghalt, nem használják tovább, megszabadulnak tőle (félnek a haláltól).


hirtelen ennyi jutott eszembe

2018. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Én sem vagyok roma de azt hallottam hogy van egy hagyományuk miszerint ha megmosdasz az első hóban akkor egészséges maradsz 1 évig.
2018. nov. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! 😊
2018. nov. 3. 09:40
 6/8 anonim válasza:
90%
Ha meghal valaki, akkor tükör letakarása, ha valaki meghal meg az amit már írtak előttem az ággyal kapcsolatban.
2018. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Dívik még a vérfertőzés, börtönben lakás is (elég arra gondolni, mekkora szabadulóbulikat rendeznek a gazdagabbak - mi ez, ha nem népszokás?).
2018. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha megszületik egy baba, akkor amikor haza engedik egyből a csuklójára kötnek egy piros szalagot, amíg nincs megkeresztelve és addig sosem vehetik le róla. Meg dicsérni sem szabad, hogy milyen szép, mert balszerencsét okoz, vagy rémálmot. Az én unokahúgom csuklóján még mindig piros szalag van, pedig lassan 1 éves. Addig le veszik amíg újat kötnek rá.
2020. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!