Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Más is érzi, hogy mekkora...

Más is érzi, hogy mekkora különbség van mentalitásilag a bécsiek és a budapestiek között?

Figyelt kérdés

Nem arról szeretnék vitát indítani, most melyik jó, melyik rosszabb, nyilván mindenkihez más áll közelebb. De volt szerencsém már két alkalommal Bécsben tölteni egy egész hetet, és valamiért az volt a tapasztalatom, hogy Bécsben az emberek nyugodtabbak, mintha nem rohannának annyira, mint ahogy Budapesten jellemző, és azt is éreztem, hogy ha kicsit elhagyom a belvárost, nem kell félnem, hogy olyan környéke botlok véletlenül, mint Budapesten a VIII. kerület. Más is érzi ezt a nagy differenciát a két város között? Mi volna képes Magyarországot Budapesttel egyetemben felhozni olyan szintre, ahogy ez történik nyugati szomszédunknál? (ez már inkább csak zárójeles kérdés, a fő kérdés csak a kíváncsiság, hogy ezt más is észreveszi-e, és mik a tapasztalatok)

Köszönöm



2019. máj. 20. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Állítólag régen is mindig volt különbség. De azért az is lehet az oka, hogy idehaza az államosítástól kezdődően el lett tüntetve a társadalom igazi elitje. És mindenkiből nincstelen munkást faragtak. Olyan ez mint amikor egy kaptárban elpusztítják a méhanyát. Idehaza hiányzik például a szorgos parasztság, sőt lekezelő értelme lett ennek a foglalkozásnak. Míg a nyugati fejlett országokban nagyon sokan élnek mezőgazdaságból. Ugyanígy a gyáros réteg is el lett tüntetve, azok akik még generációkon át tényleg az ügyességükből hozták létre a tőkéjüket. Bill Gatesek helyett itt közpénzből gazdagodó szélhámosok lettek. És a fejétől bűzlik a hal. Vagyis amilyen a felső tízezer, olyan a társadalom többi tagja is.

Az nehéz kérdés hogy Magyarországból hogyan lehet olyan országot csinálni. Valójában lehetetlen. Mert ahhoz el kellene tűnnie a társadalom mai elitjének, akik bűnös úton jutottak a csúcsra. Mert rossz példát mutatnak a társadalom többi tagjának is. Például ha valaki közpénzből lett milliárdos, akkor a többiek is őt fogják próbálni lemásolni, csupa csalással próbálnak sikeresek lenni. Vagy ha látják hogy valaki privatizációból lett gyáros, akkor más is állami támogatásokra meg segélyekre fog pályázni. Vagy terepjáróval hazavonszol egy bankautomatát. Hisz az "elittől" is ezt látta, legfeljebb fehérgalléros változatban.

2019. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Figyi elmentél Bécsbe nyaralni és nem láttad milyen ott az élet. Én Londonban élek, innen Pestre menni kész gyönyör. Többek között mert

"mintha nem rohannának annyira" Budapesten.

Persze nem így van, sosem éltem ott, de akkor ezt láttam. Az emberek kedvesek, pedig a sokan állítják h ott mindenki bunkó. Én nem azt làttam. és hogy az angolokra jellemző az udvarias viselkedés, hát szerintem nem . Aluljáróban nekem segítőkész emberek neked valszeg koszos csövesek.

Idealizalsz egy nagyváros, és szebbnek látod mint amilyen. Mellette negativizalsz egy másik nagyvárost, és rosszabban látod mint amilyen.

2019. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Bécsben is vannak olyan negyedek, hogy a fejed megperdül. Másrészt a várost feltöltötték makákókkal.
2019. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
23%

mentalitásilag ... jó kis szó, nem mondom :)

És nem kóvályogtál a hétvégén a nyóckerben a Nemzeti Múzeumban és kertjében, a múzeumi majálison? Mindig meghatódom ezen, milyen gazdag és magas kultúrájú az én nemzetem, az én édes hazámban!

2019. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!