Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Angliában a mai napig a...

Angliában a mai napig a királynő lovaggá üti az embereket ezeknek a nevük elé a sir titulus kerül milyen egyéb dolgokat add ez a rang?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:

" az uralkodói osztály tagja lett. (Ezért is gondolták sokan, hogy a lovaggá nevelés biztos jövőt jelent fiaik számára.) Mindez a késő középkorban megváltozott, létrejött az örökölhető lovagi cím, ami a legtöbb nyugat-európai országban a kisnemességnek felelt meg."

"Az avatás kezdetben a kard átadásából, majd a páncél, a sarkantyúk felcsatolásából, s a váll- és nyakérintésből állt. Ez később kiegészült az egyházi szertartással, melynek lényege a lovagjelölt lelki megtisztulása volt. A gyónás és áldozás után kapta csak meg felszerelését, majd esküt tett, s hatalmas lakomával ünnepelték az új lovag születését."

"Ezután a lovagnak egész életében be kellett tartania a lovagi kódex szabályait:


Védelmezni a nőket

Védelmezni az elesetteket

Védelmezni a keresztény egyházat

Szolgálni a hűbérurat

Ezeket a szabályokat sok lovag eléggé "rugalmasan" értelmezte. A legtöbb lovag szerény körülmények között élt. Sokan kóboroltak jövedelmező szolgálat reményében."

Forrás: hu.wikipedia.org/wiki/Lovag#A_lovaggá_avatás

2019. jún. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*nem olvasgattam sokat; csak így hirtelen ezt találtam.
2019. jún. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem erre értettem ezt én is meg találom hanem a mai időben azaz a mai anglia érzés eri királynő lovaggá üti a zenészeket meg hasonlo hires embereket hogy azoknak milyen egyébb juttatások vagy dolgok jönnek még?
2019. jún. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!