Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 2 nyelvet nem gond párhuzamosa...

2 nyelvet nem gond párhuzamosan tanulni? Szerintetek spanyolul vagy olaszul érdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Lassan kezdődik a suli, és én a következő tanévben fogok érettségizni. Az angolra majd kicsit ráfekszek, nem megy annyira. Viszont szeretnék elkezdeni olaszt vagy spanyolt tanulni. Mennyire kivitelezhető? Elsősorban olyantól várok választ akik ugyanígy több nyelvet tanultak egyszerre. Köszönöm!
2019. aug. 9. 23:49
 1/7 anonim válasza:
24%

szerintem mehet. én full angoltudás után kezdtem el németül és ment (úgy hogy közben az angolt is ápoltam)

szerintem úgy rendben lesz ha az egyik nyelvet preferálod, helyezed előtérbe

2019. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút lehet együtt, sőt! Én évekig tanultam angolul, de sosem tudtam használni, amíg el nem kezdtem spanyolul beszélni, valahogy kiegészítik egymást. Spanyolul értettem meg az angolt.


És egyértelműen spanyol! Egy egész kontinens azt beszéli!

2019. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Normál gimiben eleve két nyelv van. Spanyolt többen beszélik, de az olasz talán könnyebb, közelebb van.
2019. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, és tényleg! Ez teljesen kiment a fejemből.. :D
2019. aug. 11. 03:52
 5/7 anonim válasza:
84%

én jelenleg 4 nyelvet tolok szimultán: angol, német, francia, olasz


napi szinten kell tanulni, ha csak napi fél óra, egy óra jut nyelvenként az is megterhelő, de így lehet haladni.


én német-olasz, angol-francia párban tanulom, és naponta csak 2 nyelvpárral foglalkozok.

2019. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szerintem konnyu tanulni ketto nyelvet parhuzamosan (en 2 eves korom ota angolt tanulok es 1-be kezdtem a nemetet) de erettsegi elotti evben eleg huzos lesz;)
2019. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Simán lehet 2 nyelvet tanulni egyszerre. Nekem volt egy viszonylag jó angol tudásom és ezután kezdtem el tanulni a spanyolt. Viszont csak a spanyollal foglalkoztam sokáig és az angolom nagyon leromlott. Minden spanyolul jutott eszembe amikor angolul akartam beszélni. Ezután már egyszerre tanultam a kettőt. Szerintem két nyelv esetében fontos, hogy egyik nyelv se legyen elhanyagolva. Foglalkozni kell szorgalmasan mindkettővel. És teljesen egyértelmű, hogy a Spanyolt érdemesebb tanulni. Ráadásul ha az angolt és a spanyolt is jól beszéled akkor tiéd a világ :)
2019. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!