Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudtok még ilyen hasonló...

Tudtok még ilyen hasonló szavakat? (Pl. Fut - foot) Szóval például, hogy lehet közötte angolul, meg magyarul bármilyen kapcsolat.

Figyelt kérdés

Hogy lehetséges valami kötődés a két szó között. Lehet bármilyen nyelvű, ilyen érdekességeket szeretnék, ha írnátok, ha tudtok :)

De mondjuk pl szal igen, az internet külföldön is így van, de egyébként még ilyen kis trükkös hasonlatosságokat tudtok?


Bármilyen nyelven jó, tökre kíváncsi vagyok:)

Ha másfajta írásjelekkel vannak, azt is leírhatjátok úgy is, ahogy van, meg kiejtés szerint is.

Egyébként én asszem , hogy valamelyik orosz jelet pl nem tudja leírni, mert nincs benne a készletben, de lehet, hogy azóta már változott. :)

De egyébként nem tom, hogy ilyesmikre gondolok-e, hogy pl úgy hallottam, hogy pl a törököknél van a gyesznau szó, és az a magyar disznó; de szal lehet, hogy nem ennyire egyértelműekre gondolnék, de várjunk, érdekel végülis, szóval akinek van kedve , és tud, ilyeneket is írhat! :)

De meg még egyébként most főleg ilyen fut-foot dolgokra gondoltam; hogy a lábunkkal futunk, és akkor angolul meg foot a lábikó :) De egyébként írhattok szóval ilyeneket is, amilyeneket tudtok, és amilyenekhez kedvetek van ! :)



2019. aug. 31. 23:46
1 2
 11/17 Mentor ***** válasza:
100%
Pho ( vietnámi marhahúsleves ) kiejtés: Fő ( és igen, a leves fő a fazékban ) :)
2019. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"francia: qui? ( kiejtése: ki ) - jelentése: ki? (kicsoda?)"

Ez a szó az olaszban is ilyen, csak ott chi-nek írják. :)


Angol ewe (kiejtése /ju:/, vagyis jú) - magyarul: (nőstény) juh.


Angol bought (kiejtése: bót, ami a magyar bolt szó tájnyelvi vagy igénytelen(?) variációjában szintén bót) jelentése vett/vásárolt - vagyis pont az, amit a bótban (boltban) csinálunk.

2019. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek:)
2019. szept. 12. 23:45
 14/17 A kérdező kommentje:

Ezeknek nem tudom, hogy van-e közük egymáshoz, de pl eszembe jutott, hogy a market, az piac, meg van a supermarket. :)

És akkor hogy annak jöhetett volna a neve pl abból, hogy


"Mark it", tehát, hogy "markold fel". De mondjuk nyilván azért fizessen is érte, de szal az a lényeg, hogy szedje a markába, amit meg akar venni, aztán álljon tovább. Vagy valami:D:D:D

2019. szept. 30. 17:03
 15/17 A kérdező kommentje:
*tudom, hogy a mark az valami jelölés, de akár szerintem lehetne köze a felmarkoláshoz is. :D :):)
2019. szept. 30. 17:04
 16/17 anonim ***** válasza:
53%
szerintem ne találgass, inkább az ilyen érdekesebb szavak etimológiájának nézz utána a megfelelő helyeken
2020. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez nem etimologiarol szól, hanem arról, hogy hogyan lehet megjegyezni szavakat: nemelyeket könnyebben, de a többi megjegyzéseben is segít, ha egy kis fantaziaval beledumalunk ezt-azt.
2020. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!