Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Meg tud tanulni angolul az...

Meg tud tanulni angolul az aki gyakran magyarul is elfelejti hogy mit akar mondani?

Figyelt kérdés
2019. szept. 3. 00:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg
2019. szept. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na de hogy beszél ha nem jutnak eszébe a szavak?
2019. szept. 3. 00:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, ahogy magyarul is. Nem tökéletesen. De ettől függetlenül meg tud tanulni angolul, mindössze, ha bajok vannak a folyamatos beszéddel, akkor azok az angolban is ugyanúgy benne lesznek, mint a magyarban. Az, hogy lassabban jutnak eszébe az embernek a szavak, nem azt jelenti, hogy nem tudja a szavakat.
2019. szept. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni. Én írásban kitűnően ki tudom fejteni a mondandómat, de élőszóban leblokkolok. Akkor ez lenne angolul is? Írásban jól ki tudnám fejezni magamat, de élőszóban ugyanúgy leblokkolnék?
2019. szept. 3. 01:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is le szoktál blokkolni, amikor valaki jól felb*ssza az agyadat, és megmondod neki a magadét?
2019. szept. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem akkor nem, ugyanakkor nem feltétlenül az mondom olyankor amit a leghelyesebb mondani. Nyelvtanilag stimmel, a szavak is eszembe jutnak, de diplomáciailag nem helyes. Megesik, hogy olyankor olyasmit is elmondok, amit stratégiailag átgondolva nem mondanék el. Mondok egy konkrét példát. Szomszédod rendszeresen átver. Te pedig úgy döntesz, eladod a házad. Jön 3 vevő, a szomszéd pedig kitalálja hogy közli, megvenné a házad. De nem az a helyes ha az arcába orditod, hogy egy francokat adom el olyannak, aki vagy átver vagy nem, itt volt 3 vevő ők megkapják, ha nem veszik meg akkor megmutatom még akárhánynak, míg valaki meg nem veszi, mert akkor lesni fogja a vevőket s ott tesz keresztbe ahol tud, balhézik h a vevő azt mondja, köszi neki balhés szomszéd nem kell, hanem vagy azt mondod, hogy oké, nézze meg egyezzünk meg az árban, addig hivok egy pár ismrőst akik megvesznek ezt azt annyival könyebb lesz a költözés miközben francokat lesz igy mindenkinek eladnád csak neki nem, az ismerősők pedig a vevőjelöltek, vagy éppen azt mondod direktbe nem ado el, miközben jönnek a vevők. az elöbbi szerintem elönyösebb de van aki szerint az utobbi. a lényeg egy előre elgondolt megfontolt strat szerint mondok neki valamit. ellenben ha fel van *-szva az agyam, akkor lehet, hogy megtalálom a szavakat, de az arcába orditom, hogy egy francokat egy ilyen szélhámosnak nem adom el. s ezzel magam alatt vágtam a fát. nos angolul azért tanulnék meg, hogy tárgyaljak, diplomatikusan. átgondoltam. higgadtan. koncentrálva magamra, önuralommal. na ép ilyenkor jönnek nehezen a szavak. irásban azonban ahol még több idő van végiggondolni, s az indulatok sincsenek, akkor nem csak jönnek a megfelelő szavak, de egyszeren nincs mod idegesen leirni egy emlitett mondatot, mert értelme sincsen dhből leirni amit utána ugyis törölnék. de ha mégis leirom akkor ugye tudom törölni, meg nem történté tenni.
2019. szept. 3. 03:59
 7/14 anonim ***** válasza:

És ha indoklás nélkül egyszerűen, hidegen nemet mondasz a szomszédnak?

Lehet, hogy te túl diplomatikus / óvatoskodó vagy, és valahol a két szélsőség között kellene megtalálnod a középutat.

2019. szept. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
az indoklás nélkulivel az a gond h utána azt látja jönnek hozzám sorba ás kombinál. de ha azt hiszi nyeregben van s miatta jönnek ( a minnél simánn költözés miatt) akkor nem kombinál, sőt azt hiszi a célját is elérte s megy rendben a folyamat. akkor csak az egyeztetések vannak akár folyamatosan is. ne felejtsk el egy szélhámosrol van szo ahol az időhuzás a cél
2019. szept. 3. 05:59
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. szept. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kerdezo, neked nem nyelvi problemaid vannak, magyarban sem es angolul sem lenne, neked pszichologiai bajod van. Ehhez szakember kell es nem is nyelvtanar.
2019. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!