Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nekünk ugyanolyan lenne/lesz...

Nekünk ugyanolyan lenne/lesz olvasni, értelmezni egy pár száz évvel későbbi magyar nyelvi szöveget mint most nekünk Tinódi vagy Balassi nyelvezetét?

Figyelt kérdés
szóval változni fog a nyelvezet? lehet visszafelé jobban kompatibilis mert huszonévesként szinte értem mit próbál elmondani egy-egy versrészlet, úgy körülírva is ahogy ma már nem használnánk, de vidéki környezetben hasonlót hallottam így be tudom azonosíatani jelleggel ugyanúgy kilogikázzák majd az akkoriak mint mi most?
2019. dec. 11. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Azok után, hogy nyelvújítás volt, lefektették a helyesírás szabályait és univerzálissá tették a nyelvet, nem igazán fog úgy változni, mint ezelőtt. Biztos fog, de annyira, mint ma és Tinódi között nem.
2019. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyelv folyamatosan változik, és a változást utólag követik le hivatalosan. Rendszeresen adnak ki új módosításokat.
2019. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 Én csak harminc éves vagyok, de a mostani gyerekeknek már más helyesírást tanítanak a nyelvtan órán, mint amit nekem, mert már azóta is változott a nyelvünk!!! A nyelv sokkal gyorsabban változik, mint gondolnád.
2019. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Tovább fog változni a nyelv:

* Az ikes igékre is bevezetik az alanyi-tárgyas ragozás kettősét. Pár évszázad, és a maradék néhányat már rendhagyóként listázzák. A leggyakoribb rendhagyók listáján lesznek.

* Eltűnnek további jelenségek is, például a melléknévi igenévnek csak egy alakja lesz, ami megegyezik a jelenlegi folyamatos igenévvel. Nem lesz különbség a -ba, -be és a -ban, -ben között; a néma n betűt 200-300 év távlatában eltávolítja az Akadémia.

* A határozott névelő minden esetben csak A lesz.

* A kétféle felszólító mód helyett egy kötőmód lesz.

* Ha beszélsz (vagy a valahogy jövőbe került hősöd beszél) angolul, oroszul, kínaiul vagy arabul, akkor könnyebb dolgod lesz, ugyanis ezekből a nyelvekből várható a legtöbb jövevényszó.

További távlatokban nehéz előre jósolni, hősöd mindenképpen nehézkesen fogja érteni a XXV. századi magyart.

2019. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző. Hogy tűnik el a toldalékok kétalakisága, ha a magyar magánhangzó harmóniára épít?
2019. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a nehéz Balassiban?
2019. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A magyar nemzet 100 éven belül ki fog halni, ha minden így megy tovább. Ha mégsem, akkor pedig a globalizáció miatt ki fognak halni a nyelvek, és mindenki egy nyelvet fog beszélni.
2019. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!