Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Portugálul beszélők! Csak az...

Portugálul beszélők! Csak az egyik változtatot (európai vs brazil) tanultátok meg, vagy alapvetően mindkettőt képesek vagytok beszélni?

Figyelt kérdés
Én az iskolában európai portugált tanultam, viszont szeretnék brazilul is beszélni, de nagyon nehéznek tartom, hogy egy nyelv, mégis két külön kiejtésről lehet beszélni, annyira különböző tud lenni a brazil. Tehát nektek gond nélkül megy az, hogy ha mondjuk egy portugállal beszéltek, a leite-t portugálusan, ha meg egy brazillal, akkor brazilosan ejtsétek? Nyilván egy-egy kiragadott szó esetén nekem is megy, de ha egy folyamatos beszédben kell figyelni a különböző ejtésekre, az számomra nem tűnik könnyűnek.
2019. dec. 22. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a portugál megy akkor az afrikaiból mindent értesz a brazilból meg a 99 százalékát

Brazilban max az a nehéz nekem,hogy sok angol szó van benne


Hol tanultad a portugált?

2020. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyetemen. :)
2020. júl. 14. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell parázni

Ha a portugál változatot tanulod akkor teljesen érthető lesz a brazíliai az afrikai meg majdnem ugyanaz


Bár én ezerszer inkább laknék Portugáliában vagy Mozambikban mint Brazília nagyrészén :D


Mondjuk én Zöld fokin voltam,az elég király volt

2020. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!