Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan írom helyesen?

Hogyan írom helyesen?

Figyelt kérdés

Üdv!


...nincs mit és nincs kinek.


A második nincs szót miképpen helyettesíthetem kötőjellel?


Pl. lehet-e, kell-e egyáltalán, ha igen, akkor kötőjel, nagykötőjel, szóköz, stb.?


Az alábbi helyes lenne?

...nincs mit és - kinek.


Keresgéltem neten, 10 perc után meguntam. Tudja valaki fejből?

Köszi!



2019. dec. 31. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy írnám ahogy először írtad, vagy így:

...nincs mit - és kinek.

2019. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell kötőjel, hiszen nem igekötőről van szó. Akkor lenne rá szükség, ha olyasmit írnál, hogy nincs kinek meg- és elköszönni. Itt simán csak "nincs mit és kinek".
2019. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

helyesirasilag helytelen lehet de szamomra igy lenne logikus:


nincs - mit es kinek


sot attol fugg hol is irod, meg ha szerzo vagy, es meghozza vers kolto ott van koltoi szabadsag igy helyesiras sem szamit, csak hogy ertheto legyen azert, igy a te megerzeseid is szamitanak


szoval en meg igy is:


nincs - mit, kinek

2019. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A #2-es válaszadó megelőzött, vele értek egyet. "...nincs mit és kinek". Így a helyes.
2019. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 az megjobb ha kotojel sem kell :P #Kerdezo


es vesszovel helyetesitese szinten nem tudom helyes e


en sokszor gondolkodom azon hogy agyontomoritve hogyan lehetne irni, minden sallangot elhagsva amit csak lehet, ha nagyjabol ertheto a szoveg


Ugyis masok ugy ertik felre ahogy akarjak, hivatalos tokeletes szovegeket is, akkor maganszovegnel az miert szamitana? Foleg ha valoban szemelyes szoveg igy nem gond ha "titkositott" nem csak tomoritett

2019. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

Miért kellene helyettesíteni a második "nincs" szót? Teljesen jó így is. Csak egy példa:

"Nincsen Öröm és nincsen Szerelem,

Nincsen Vigasz és nincsen Pénz,"


Ne minimalizáljunk már mindent. Nem kell tőszavakkal, tőmondatokkal írni és kifejezni magunkat. Persze, ha ez egy megoldandó feladat, úgy más kérdés. Akkor "nincs mit és kinek".

2019. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os: Nem a tömörítés a célom, szimplán kerülöm a felesleges szóismétlést, ahol csak lehet. A te Juhász Gyula idézeted megint más. :)


Köszönöm mindenki válaszát!

2019. dec. 31. 15:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Néha a szóismétlés nem felesleges, és nem is helytelen, pusztán valaminek a megerősítését jelentheti, mint az általam idézett Juhász Gyula versben, melynek másfajta jellegével természetesen tisztában vagyok. Igazi értelemben szóismétlésről akkor beszélhetünk, ha több, egymást követő mondaton belül ugyanazt a szót használjuk. Ez valóban kerülendő.

2019. dec. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!