Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti mi alapján írjátok a...

Ti mi alapján írjátok a szótárfüzeteteket?

Figyelt kérdés

Nekem már van egy, mi elég csúnya, firkás, és összevissza van, úgyhogy egy újat szeretnék elkezdeni, csak annyit nem tudok, hogy hogyan. Hogyan csoportosítsam a szavakat? És a mondatokat? Írjak bele nyelvtani szabályokat, ahol szükséges? Itthon tanulom a nyelvet, szóval az, hogy úgy írjam, abban a sorrendben, ahogy a tanár tanítja, az annyira nem fog menni. Duolingon tanulom, ahol például egy leckében ilyen szavakat is tanít egymás után, hogy bank, tél, manga, ezeket is hogyan csoportosíthatnám? Engem nagyon zavar, ha nem rendezetten vannak a szavak, aztán a végén, amikor tele lesz a füzet, és keresek benne egy szót, nem találom, mert nem tudom, hova írtam.

Legyetek szívesek, írjátok le, hogy Ti hogyan írjátok a füzeteteket!

Előre is köszönöm.



2020. jan. 19. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csoportosítom őket. Ahogy olvasom az adott szöveget, vagy megoldom a nyelvtani példákat, úgy írom ki a sokszor egymástól teljesen független szavakat. Szerintem így sokkal jobb, mintha csoportosítanád, mert biztos lesz olyan szó ami kimarad, azt pedig később nem fogod tudni hova írni.
2020. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem kell szótárfüzet

egy szónak számtalan jelentése lehet, szövegkörnyezettől függően

inkább olvass sokat

ha meg offline szótár kell, vegyél egy egynyelvű értelmező szótárt, pl Oxford

2020. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tematikus csoportokat alkoss, azokba írd a szavakat, mondatokat.

A nyelvtani szabályokat beírhatod, ha úgy gondolod.

2020. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!