Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha tavasszal szeretnék nyelvvi...

Ha tavasszal szeretnék nyelvvizsgázni középfokon angolból, mert még nem vagyok elég jó, akkor gyakorlásképpen jó ha angol szöveget fordítok le magyarra?

Figyelt kérdés
Sok szót kell kiszótározni. Vagy inkább töltsem az időmet angol szavak tanulásával? Mennyire hatásos a szótárazás nyelvtanulás szempontjából?
2010. júl. 22. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A szótárazás jó annyiből hogy bővíted a szókincsed. De ennyi és nem több. Én inkább az egynyelvű nyelvvizsgát ajánlanám azokból is az IELTS-t, nem könnyű de sok helyen elfogadják és a valós tudásodat méri nem mint a rigó utcai. Ha kétnyelvűt akarsz akkor inkább a másik írányba fordíts. Magyarról angolra, nehezebb de sokkal hatékonyabb.
2010. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az lendített sokat az angoltudásomon, hogy el kezdtem játszani egy kis 2 dimenzóis lövöldözős játékkal. Elég komoly közösség játszott vele abban az időben, és majdhogynem társalgási szintre feljesztettem az angoltudásom - fáradság nélkül.


Neked is javaslom, hogy beszélgess néha külföldiekkel (ez akkor is segít, ha nem élő szóban teszitek ezt). És még jól is érezheted magad közben.


ui.: ez persze nem közvetlenül a nyelvvizsgára készít, hanem a nyelvtudásod 'gyarapítja' - a kettő nem féltétlenül ugyanaz.

2010. júl. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó módszer,de nézz sok angol nyelvű filmet is,angol felirattal,ez is beválik.
2010. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!